BESTSELLERY – LUTY 2023

07.03.2023
bestsellery luty

Luty to krótki miesiąc, ale czytelniczo… działo się sporo! Skandale, wzruszenia, łamigłówki kryminalne, a nawet zdrowotna wyprawa do Kraju Wschodzącego Słońca. Mamy nawet książkę, która pojawiła się na tej liście bestsellerów w niecały tydzień! Czy zgadniecie, która to pozycja?

1. Uwięziona, B.A. Paris

Na B.A. Paris zawsze można liczyć. Rozpoczynamy bestsellerowym pewniakiem. To historia o Amelie, niezależnej i samodzielnej kobiecie, która jednak decyduje się na małżeństwo z rozsądku z miliarderem. Tytułowe uwięzienie nie jest jednak metaforą związku bez miłości. Amelie jest dosłownie uwięziona przez porywaczy. Kim są? Czy współpracują z mężem ofiary?

ARTYKUŁ „UWIĘZIONA”, B.A. PARIS

2. Diagnozowanie chorób z twarzy, Wu Jianshe

Po wyrazie twarzy widać nastrój człowieka, a po wyglądzie… zdrowie? Tradycyjna medycyna chińska (TCM) do kwestii zdrowia podchodzi holistycznie, czyli traktuje człowieka jako całość. Lekarz TMC analizuje wygląd najdrobniejszych elementów twarzy w poszukiwaniu oznak choroby.

3. Kabalista, Remigiusz Mróz

Na podium… Remigiusz Mróz! Opolska dziennikarka bada sprawę gwałtu. Niestety, Gerard Edling jest odsunięty na boczny tor. Zdesperowana dziennikarka prosi o pomoc… jasnowidza, Kabalistę z Chabrowa. Czy ten nieoczywisty duet będzie w stanie pomóc ofierze i wywalczyć sprawiedliwość?

ARTYKUŁ „KABALISTA”, REMIGIUSZ MRÓZ

4. Ten drugi, Książę Harry

Obiecaliśmy skandale, to dotrzymujemy obietnicy. Oto Książę Harry opowiada swoją historię – tym razem nie za pośrednictwem tabloidów, plotek od „przyjaciół ze dworu” albo ukradkowych fotografii od paparazzi. Mówi swoimi słowami i z jego perspektywy, o tym o czym słyszeliśmy przez lata.
PS. Tak, oczywiście, to właśnie ta książka wdarła się do topki w ciągu zaledwie kilku dni!

5. Tradycyjna medycyna chińska, Zhang Yifang

Wydaje się, że chińska filozofia jest nam bardzo odległa (nie tylko geograficznie). Zgadzamy się jednak co do jednego: lepiej zapobiegać niż leczyć. Mamy wiele wspólnego. Kto nie pił rumianku lub mięty, kiedy źle się czuł? To ziołolecznictwo! Kto ćwiczy, by ciało było mocniejsze? Kto nigdy nie chodził na rehabilitację i…. masaże? Medycyna chińska to nie tylko akupunktura. Warto poznać tę filozofię zdrowia.

6. Magiczna chwila, Kristin Hannah

Kristin Hannah wzrusza do łez. „Magiczna chwila” to opowieść o zagubionym w świecie dziecku, któremu stara się pomóc psychiatra, Julia Cates. Czy uda się jej nawiązać więź z dziewczynką?

7. Farma lalek, Wojciech Chmielarz

A jakby tak rozwiązać zagadkę kryminalną z komisarzem Jakubem Mortką? Bohater powieści Wojciecha Chmielarza musi odkryć, co wydarzyło się w starej kopalni, w której odnaleziono zaginioną nastolatkę i… cztery ciała.

ARTYKUŁ „FARMA LALEK” WOJCIECH CHMIELARZ

8. Potęga podświadomości. 2.0. Metody aktywujące twój potencjał, Joseph Murphy, James C. Jensen

Jak wykorzystać potencjał naszego umysłu? Doktora Joseph Murphy i coach C. James Jensen pomagają! Poradnik został uzupełniony o nowe lekcje i konkretne narzędzia.

ARTYKUŁ „POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI 2.0” JOSEPH MURPHY, JAMES C. JENSEN

9. Do cna. Detektyw Jakub Sobieski, Katarzyna Bonda

Kolejna zagadka kryminalna na naszej liście! Detektyw Jakub Sobieski próbuje odkryć, co się stało z zaginionym mężczyzną w Żyrardowie. Czy reklamówki z kośćmi podrzucane w mieście mają coś z tym wspólnego? Tajemnic dużo, a znalezienie tropów nie jest wcale takie łatwe…

ARTYKUŁ „DO CNA” KATARZYNA BONDA

10. Życie nocne, Nora Roberts

Kończymy emocjonalnym rollercoasterem. Harry jest złodziejaszkiem i „zwierzęciem nocnym”. Jego życie jest pełne ryzyka. Często zmienia tożsamość, wikła się w relacje z „ciemnymi typami”, robi sobie wrogów. Musi być ostrożny i ciągle przemykać pod osłoną nocy. Ale staje się to coraz trudniejsze, kiedy na jego drodze pojawia się miłość…

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!