BESTSELLERY – MAJ 2022

07.06.2022
bestsellery maja 2022

Maj przetasował nam nieco listę bestsellerów. Aż 80% książek to nowości w rankingu. Jakie książki zachowały swoje miejsce, a które pojawiły się na nowo? Przed Wami pełna majowa topka!

1. Mentalista, Henrik Fexeus, Camilla Lackberg

Pierwsze miejsce utrzymał „Mentalista”. To powieść o morderstwie i bezradnej policji, która decyduje się na współpracę z mentalistą. Czy ten ruch pomoże rozwiązać śledztwo?

RECENZJA „METALISTA” CAMILLA LACKBERG I HENRIK FEXEUS

2. Dziewczyna z Berlina, Kate Hewitt

Pierwsza nowość na liście. Historia toczy się na 2 płaszczyznach czasowych. Pierwsza z nich – czasie okrutnych rządów partii nazistowskiej 3 lata przed wybuchem wojny. Główna bohaterka powieści próbuje ocalić znajomą Żydówkę. Druga płaszczyzna czasowa to czasy tuż po zakończeniu wojny. Anna ukrywa tajemnice z czasów wojny przed amerykańskim „łowcą nazistów”. Dwa spojrzenia, dwie historie, jedna książka.

3. Zełenski. Biografia, Wojciech Rogacin

Od komika do prezydenta-bohatera. Brzmi niesamowicie, a jest rzeczywistością. Włodymyr Zełenski tworzy historię. Warto poznać jego własną.

4. Plac Senacki 6 PM, Vincent V. Severski

Zaraz po biografii ukraińskiego bohatera, książka dziejąca się w czasach początku reżimu Putina. Thriller. To nie jest przypadek. Upadek ZSRR, wojna wywiadów, atomowy okręt podwodny… Fikcja. Ale czy naprawdę tak daleko odbiega od rzeczywistości?

5. Obrazy z przeszłości tom 4, Remigiusz Mróz

Nie ma listy bestsellerów bez książki Remigiusza Mroza. Nowość na rynku i nowość na liście, ale seria znana. Czwarty tom serii z Sewerynem Zaorskim trzyma poziom poprzednich części! Tym razem Zaorski stara się rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia sprzed lat…

6. Arabska zdrajczyni, Tanya Valko

Po raz kolejny Tanya Valko wprowadza nas do świata arabskiej kultury. Dorota zmaga się z chorobą, Marysia tworzy małżeństwo z Jakubem (ale czy szczęśliwe?), Daria próbuje ułożyć sobie relację z Hamidem, Nadia wchodzi w dorosłość i staje na granicy dwóch światów…

7. Merci, monsieur Dior, Agnes Gabriel

To nie jest biografia króla mody, to zaproszenie do świata odradzającej się mody, emocjonalna wyprawa po Francji, historia stylu i niesamowita podróż w czasie. Klasa!

RECENZJA „MERCI, MONSIEUR DIOR” AGNES GABRIEL

8. Zachowaj spokój, Harlan Coben

Na ósmym miejscu mamy książkę, która pojawiła się w poprzednim zestawieniu. Wtedy była tuż za podium, ale mimo spadku, wciąż jest w pierwszej dziesiątce. To historia Adama, nastolatka. Jego kolega popełnia samobójstwo, a niedługo późno Adam… znika bez śladu. Co się stało? Lektura obowiązkowa przed obejrzeniem serialu na Netflix!

9. Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu, Sophie Mort

Pierwszy raz w topce i pierwszy poradnik na liście. Psycholożka kliniczna Sophie Mort pomaga uporządkować emocje, poradzić sobie z trudnymi przeżyciami z dzieciństwa i… iść do przodu! Czule, ale pewnie!

10. O jedno cię proszę, Laura Dave

Prosto z listy bestsellerów „New Your Timesa” trafia na naszą topkę. Milion sprzedanych egzemplarzy to nie jest przypadek! Poznaj historię Hannah, która wyrusza na poszukiwania męża zaraz po tym jak ten znika w tajemniczych okolicznościach. Towarzyszy jej córka męża z poprzedniego małżeństwa. Przeczytaj, zanim powstanie serial!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora