BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2022

09.11.2022
bestsellery października 2022

W październiku spoglądamy na świat z czytelniczej perspektywy, która rozszerza horyzonty. Po przeczytaniu książek z listy bestsellerów łatwiej będzie zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość…

1. Kaczyński i jego pajęczyna, Tomasz Piątek

Od szarej eminencji, do jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce – już w świetle reflektorów. Tomasz Piątek przybliża sylwetkę Jarosława Kaczyńskiego. Oświetla to, co zwykle pozostaje w cieniu. Warto wiedzieć!

2. Werdykt. Seria z Joanną Chyłką. Tom 16, Remigiusz Mróz

Uniwersum Mroza – niby wymyślone, a jednak tak bardzo osadzone rzeczywistości – przez odniesienia popkulturowe i humor pełen aluzji do ostatnich wydarzeń. Zdążyliśmy się też przez piętnaście poprzednich tomów przyzwyczaić do samej Chyłki. W tym tomie wracamy więc do znanego sobie świata i odkrywamy kolejną intrygę. Tym razem adwokatka podejmuje się obrony kobiety oskarżonej o dzieciobójstwo.

3. Żony Konstancina, Ewelina Ślotała

Na wielkie wille w Konstancinie spoglądamy z reguły z podziwem albo nawet lekką zazdrością. Kto choć raz nie chciałby wejść do środka i zaznać luksusu? Ewelina Ślotała pozwala nam to zrobić, ale to co odkryjemy za złotymi drzwiami wcale nie jest pełne blasku.

4. Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze, Renata Grochal

Polityk, prokurator i człowiek zdeterminowany. Jego pozycja już jest silna, a on chce jeszcze więcej. Wyżej w hierarchii, więcej władzy. Być może niedługo stanie na cele prawicy. Lepiej poznać go bliżej zanim to się stanie.

5. Babilon. Kryminalna historia kościoła, Artur Nowak, Stanisław Obirek

To nie jest fantazja Dana Browna, to wnikliwa analiza prawdziwej instytucji. Autorzy nie boją się poruszać trudnych tematów, tłumaczą tło wydarzeń, które znamy z doniesień prasowych i reportaży telewizyjnych.

RECENZJA „BABILON. KRYMINALNA HISTORIA KOŚCIOŁA”

6. Baśniowa opowieść, Stephen King

Chwila oddechu na oderwanie się od skomplikowanej rzeczywistości. Przenosimy się do fantastycznego świata Stephena Kinga, więc nie zabraknie dreszczyku emocji. Bohaterem powieści jest nastoletni Charlie Reade, który trafia do krainy z innego wymiaru. Jej mieszkańcy proszą go o pomoc w pokonaniu tyrana.

7. Naku*wiam Zen, Maria Peszek

Tym razem poznajemy świat z perspektywy nietuzinkowej artystki – Marii Peszek. To zapis jej rozmów z Janem Peszkiem o wszystkim co ważne: o miłości, Bogu, sztuce, śmierci… Ich komentarz do współczesności i bezkompromisowe podejście może otworzyć oczy na wiele spraw. Ku inspiracji!

8. Unicestwianie, Michel Houellebecq

Akcja dzieje się niedalekiej przyszłości, więc powieść Michela Houellebeqa można traktować trochę jak przepowiednię, trochę jak ostrzeżenie, a trochę jak… miejmy nadzieję, ciekawą fantazję autora. To wciągający dystopijny thriller polityczny i filozoficzny.

9. Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim, Maciej Kraszewski

Znowu patrzymy na świat oczami dwójki wyjątkowych ludzi. To opowieść o księdzu i o „zagubionej duszy”. Ksiądz Kaczkowski inspirował wielu. Dzięki tej książce można zrozumieć dlaczego.

10. Wyśnione szczęście, Kristin Hannah

Na koniec zapraszamy do wyśnionego świata Kristin Hannah. Tym razem autorka opowiada historię Joy, która po zdradzie męża, wyrusza w podróż… do Hope (czyli „Nadziei”).

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!