GORĄCE NOWOŚCI

23.06.2022
gorące nowości

Powieść bestsellerowego autora, wywiad ze znaną psychoterapeutką oraz felietony bezkompromisowej pisarki – oto nasze propozycje czytelnicze na wakacje.

„Ostatni śnieg” Rafał Pacześ

ostatni śnieg rafał pacześRafał Pacześ znany jest chyba przede wszystkim z standuperowej kariery, choć ostatnio nieźle radzi sobie również na listach książkowych bestsellerów. Ostatnio na listę najczęściej kupowanych książek trafiła jego powieść „Ostatni śnieg”.

O czym jest „Ostatni śnieg”? Główny bohater usiłuje jakoś powiązać koniec z końcem, mimo niekorzystnych okoliczności. Rodzina w rozsypce, dziewczyna odeszła, a on sam niewiele zarabia, by jakoś radykalnie zmienić życie. Ma się to zmienić po występie na wieczorze stand-upowym. Przynajmniej tak się zapowiada na początku. Rzeczywistość okazuje się jednak przewrotna.

Nowa powieść Paczesia dowodzi, że autor nieźle sobie radzi w opowiadaniu labiryntowej, wielopiętrowej historii. Do czytania nie tylko w porze śniegowej.

„Kasia ma kryzys” Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk

kasia na kryzys Katarzyna MillerO kryzysach w porze wakacyjnej się nie myśli, ale przecież kryzysy nie dopasowują się do kalendarza, mogą się zdarzyć w dowolnym momencie naszego życia. Wie o tym każdy psycholog i każda psycholożka, a z pomocą książkową spieszy Katarzyna Miller.

„Kasia na kryzys” to zapis rozmów, jakie przeprowadziła ze znaną psychoterapeutką Joanna Olekszyk, dziennikarka. W dość luźnym i przystępnie napisanym dialogu panie podpowiadają, co warto robić w sytuacji lekkiego tąpnięcia życiowego.

Książka skrzy się od twórczych porad, humoru, a także komentarzy na bieżące wydarzenia. Warto do niej zajrzeć, choć należy też pamiętać, że w wypadku poważniejszego kryzysu psychicznego – koniecznie trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty.

„Darcie pierza” Anna Dziewit-Meller

darcie pierza anna dziewit mellerI jeszcze gratka dla wielbicieli temperamentu felietonowego Anny Dziewit-Meller. Właśnie ukazał się zbiór z zebranymi tekstami tej dziennikarki i pisarki.

W „Darciu pierza” przeczytamy teksty drukowane najpierw w „Tygodniu Powszechnym”, a potem w „Polityce”. Autorka pisze o wszystkim, co ją dotyka i co również bardzo często dotyka polskie społeczeństwo. Najchętniej oddaje głos kobietom, często natomiast odbiera racje zadufanym i pewnym siebie facetom.

Kawał dobrej lektury, nie tylko dającej do myślenia, ale czasem po prostu dostarczającej niezłej rozrywki.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Ostatni śnieg” Rafał Pacześ, Agora 2022
„Kasia ma kryzys” Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk, Zwierciadło 2022
„Darcie pierza” Anna Dziewit-Meller, Wydawnictwo Literackie 2022

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora