PREZENTOWNIK – DLA MAMY

18.05.2023
prezentownik dla mamy

Nie jest łatwo dobrać odpowiednią książkę na prezent na Dzień Matki. Co jej się spodoba? Czego jeszcze nie czytała? Podpowiadamy 6 nowości książkowych! Będzie refleksyjnie, wzruszająco i… z dreszczykiem.

REFLEKSYJNIE
Dobrym sposobem na trafiony prezent jest dobranie książki podobnej do ostatniej ulubionej lektury, czy to pod względem tematu lub nastroju, czy też stylu ulubionego autora.

Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni, Toshikazu Kawaguchi

zanim wystygnie kawa opowieści z kawiarni Kawaguchi Toshikazu„Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni” Toshikazu Kawaguchi (druga część „Zanim wystygnie kawa” – może być czytana osobno) będzie strzałem w dziesiątkę dla mam, które lubią chwilę refleksji i wzruszenia. Ta pozycja powinna przypaść też do gustu osobom, które przeczytały „Fotografa utraconych wspomnień” Sanaki Hiiragi. Obie książki to swoiste przypowieści, o tym co jest w życiu ważne.

„Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni” opiera się na prostym koncepcie. Bohaterowie wchodzący do pewnej kawiarni mogą przenieść się w czasie. Mogą spotkać się z innymi osobami czy zobaczyć, jak wiedzie się ich bliskim. Jednym z nich jest syn, który nie zdążył powiedzieć matce, że wyszedł z długów i teraz dobrze sobie radzi. Mamy więc też wątek pasujący do okazji: o relacji dziecka z mamą.

Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności, Natalia de Barbaro

Natalia de Barbaro przędzaNatalia de Barbaro podbiła świat swoim poradnikiem „Czuła przewodniczka”. Jeśli więc ta książka jest już na półce u mamy, warto uzupełnić ją o kolejną pozycję tej autorki.

„Przędza” to nie fikcja, a prawdziwy przewodnik pomagający odnaleźć się we współczesnym świecie. Tematem przewodnim jest „wolność”. Wbrew pozorom, nie jest o nią tak łatwo, szczególnie o tę wolność wewnętrzną. To wymaga sporo samoświadomości i pracy.

Ta książka pobudza do refleksji i… działania. Jednocześnie dostarcza wrażeń estetycznych – jest bowiem pełna pięknych metafor. Całość pisana jest poetyckim stylem.

 

SENSACYJNIE
Możemy postawić na „pewniaki”. Kto nie lubi dobrego kryminału albo powieści sensacyjnej? Dodajmy do tego „sprawdzonego” autora i mamy przepis na lekturę idealną.

Urodzony morderca. Hubert Meyer psycholog śledczy, Katarzyna Bonda

urodzony morderca katarzyna bondaMama zaczytuje się w serii o Hubercie Meyerze? Wystarczy włożyć do torebki prezentowej kolejny tom. Tak się składa, że właśnie pojawił się na rynku, a jest nim „Urodzony morderca”. To lektura nie tylko dla miłośniczek twórczości Katarzyny Bondy, ale dla wszystkich mam, które lubią mocne i mroczne opowieści.

Tym razem detektyw musi rozwiązać zagadkę śmierci portugalskiego biznesmana. Zanim jednak przedrze się przez długą listę podejrzanych, pojawia się kolejne strawione przez ogień ciało. Czyżby Meyer był świadkiem narodzin bezwzględnego mordercy?

 

Zdarzyło się nocą, Marc Levy

marc levy zdarzyło się nocąMarca Levy’ego nie trzeba nikomu przedstawiać. Sięgając po jego utwory mamy pewność, że… będzie się działo! Tak jest i tym razem. Spodoba się mamom, które lubią przeżywać na kartach książki wspaniałe przygody.

„Zdarzyło się nocą” to powieść skomplikowana. W swojej istocie jest powieścią sensacyjną, ale mamy tu też mocno nakreśloną warstwę obyczajową i psychologiczną. Opowiada historię dziewięciu hakerów, którzy, jak współcześni Robin Hoodzi, walczą przeciw „bogaczom” zagrażającym światu. Czy uda im się powstrzymać podłość zanim zostaną przyłapani?

 

WZRUSZAJĄCO
Jak wyrazić swoją miłość do mamy? Podarowując jej powieść o miłości!

Po tamtej stronie piekła, Tomasz Betcher

po tamtej tronie piekła Betcher TomaszPozycja obowiązkowa dla czytelniczek powieści obyczajowych z wątkiem romantycznym. Tomasz Betcher kontynuuje swoją sagę sięgającej czasów II wojny światowej. „Po tamtej stronie piekła” to drugi tom z serii.

To opowieść o dwóch lotnikach, których wojna postawiła po dwóch różnych stronach oraz o dwóch siostrach. Opowiada o ich skomplikowanych losach, sile miłości i wpływie ważnych wydarzeń historycznych na nasze codzienne życie. Jak żyć i kochać, kiedy świat wokół płonie?

 

Bez śladu, Danielle Steel

bez śladu danielle steelOto Danielle Steel, autorka bestsellerów, której powieści regularnie, od 1979 roku aż po dziś dzień, trafiają na ekrany. Jest duża szansa, że znamy jej twórczość, nawet jeśli nie sięgaliśmy po jej książki. Jej najnowsza powieść musi się spodobać!

„Bez śladu” to historia Charlesa, który tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie. Pewnego dnia ulega wypadkowi i trafia pod opiekę Aude, kobiety z przeszłością. Na czas rehabilitacji są na siebie skazani. Ale czas spędzony na odludziu pozwala Charlesowi na zrobienie rachunku sumienia. Zdaje sobie sprawę, że nie tęskni za swoim poprzednim życiem. Razem z Aude postanawiają rozpocząć je od nowa – wspólnie. Czy uda im się zniknąć „bez śladu” i zbudować coś nowego?

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni, Toshikazu Kawaguchi, Grupa Wydawnicza Relacja 2023
Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności, Natalia de Barbaro, Agora 2023
Urodzony morderca. Hubert Meyer psycholog śledczy, Katarzyna Bonda, Muza 2023
Zdarzyło się nocą, Marc Levy, Wydawnictwo Sonia Draga 2023
Po tamtej stronie piekła, Tomasz Betcher, Voyageur Press (MN), WAB 2023
Bez śladu, Danielle Steel, Znak Literanova 2023

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora