BESTSELLERY – KWIECIEŃ 2022

06.05.2022
BESTSELLERY KWIECIEŃ

Kwiecień był chłodny i pochmurny, więc… czytelniczo też pozostaliśmy po stronie cienia. Aż siedem na dziesięć książek to bestsellery od pisarzy kryminałów i thrillerów! A pozostałe trzy…? Sprawdźcie sami!

1. Mentalista, Henrik Fexeus, Camilla Lackberg

Nasz wiosenny spacer zaczynamy pod chmurami Sztokholmu. To tutaj toczy się śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa. Zdeterminowana policja łączy siły z mentalistą. Czy uda im się złapać zabójcę?

2. Jack Reacher: Lepiej już umrzeć, Lee Child, Andrew Child

Nieco się rozpogadza, bo lądujemy pod prażącym słońcu w Los Gemelos przy meksykańskiej granicy. Ale wciąż pozostajemy po mrocznej stronie ludzkiej natury. Niezawodny Jack Reacher i agentka FBI stawiają czoła groźnej mafii.

RECENZJA „JACK REACHER: LEPIEJ JUŻ UMRZEĆ” LEE CHILD, ANDREW CHILD

3. O włos, Katarzyna Bonda

Bonda zabiera nas do ciemnego Lasu Kabackiego, w którym odnaleziono ciała dwóch młodych kobiet. Ambitna aspirantka, Ada Kowalczyk, ściga zabójcę. A my z ciekawością przerzucamy kolejne strony świetnego bestsellera.

RECENZJA „O WŁOS” KATARZYNA BONDA

4. Zachowaj spokój, Harlan Coben

Czwartą pozycję zajmuje król thrillerów. Każe nam zachować spokój, jednocześnie wrzucając w sam środek („wiosennej”) burzy. Nie jesteśmy bezpieczni nawet wśród rodziny. Lektura obowiązkowa przed obejrzeniem serialu na Netflix!

5. Skazanie, Remigiusz Mróz

W cieniu monumentalnego warszawskiego sądu dzieją się prawne batalie i dziwne intrygi, a w życiu Chyłki… na pewno więcej niż jest w stanie przewidzieć. Mróz znowu wywołuje dreszcze!

6. Projekt Riese, Remigiusz Mróz

Zbyt mrocznie do tej pory? Uciekamy w przyszłość! Ale to jeszcze nie czas na odpoczynek. Nawet w przyszłości dogania nas ciemność. Mróz zaprasza do świata postapokaliptycznego. Czy jest tak samo fascynujący jak uniwersum Chyłki i Zordona?

7. Zemsta, Jo Nesbo

Czujecie ten chłód od strony skandynawskich kryminałów? Jo Nesbo zabiera nas tym razem w podróż po pięciu różnych światach i przedstawia nam szereg nietuzinkowych postaci. Inny świat, inny gatunek, ale… te same dreszcze podczas czytania!

RECENZJA „ZEMSTA” JO NESBO

8. Jak płynie wódeczka na wsi i w miasteczkach, Krzysztof Daukszewicz

Możemy odetchnąć. Czas na odpoczynek na ławeczce pod sklepem i ogrzanie się w wiosennym słońcu! A przy okazji można posłuchać fascynujących spostrzeżeń menelików…

RECENZJA „JAK PŁYNIE WÓDECZKA NA WSI I W MIASTECZKACH” KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

9. Porzuciłam islam, muszę umrzeć, Marcin Margielewski

Niestety, to tylko pozorny spokój. Marcin Margielewski, choć zabiera nas do słonecznych krajów, to opowiada mroczne historie. Pisarz nie pokazuje nam wyłącznie ciemnej strony islamu, a pełne spektrum odcieni szarości. Warto!

RECENZJA „PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ” MARCIN MARGIELEWSKI

10. Siła kobiet, Barbara Wysoczańska

Uciekamy od kryminałów w przeszłość. Wciąż daleko nam do wiosennego optymizmu, ale jest promyk nadziei – siła kobiet. I miłość….

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora