BESTSELLERY – MARZEC 2022

07.04.2022
bestsellery marzec 2022

Pierwsza wiosenna lista bestsellerów jest tak zmienna, jak pogoda za oknem. Trochę złowrogiej mgły w thrillerach, trochę deszczu od łez wzruszenia w romansach, trochę uśmiechniętego słońca od satyryka i wiosennych burz w literaturze faktu… Nastała pogada na czytanie bestsellerów!

1. Projekt Riese, Remigiusz Mróz

Pierwsze miejsce zajmuje Mróz (i nie mamy tu na myśli mroźnej pogody). „Projekt Riese” jest powieścią wyróżniającą się w dorobku tego autora. To historia dziejąca się w świecie postapokaliptycznym. Ale wciąga jak dobry kryminał!

2. Zemsta, Jo Nesbo

Mglistą przyszłość rysuje w swojej powieści Jo Nesbo. W zbiorze opowiadań „Zemsta” pisarz stawia bohaterów przed trudnymi (nawet niemożliwymi) wyborami. Jakie decyzje podejmą?

RECENZJA „ZEMSTA” JO NESBO

3. Jak płynie wódeczka na wsi i w miasteczkach, Krzysztof Daukszewicz

A w słońcu, na ławeczce, siedzą mędrcy z wódeczką w ręce… Po książkę znanego satyryka warto sięgnąć po uśmiech i chwilę refleksji. Spostrzeżenia „menelików” o polskiej rzeczywistości naprawdę mogą zaskoczyć!

4. Porzuciłam islam, muszę umrzeć, Marcin Margielewski

Kolejna historia ze świata arabskich kobiet. Tym razem śledzimy losy Farity, która zdecydowała się na krok niewyobrażalny… porzuciła islam. Jakie są konsekwencje? Czy Farita ma szansę na szczęśliwe życie w Europie, do której musiała uciec?

RECENZJA „PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ” MARCIN MARGIELEWSKI

5. Jack Reacher: Lepiej już umrzeć, Lee Child, Andrew Child

Jack Reacher znowu pakuje się w kłopoty, a wszystko przez jego dobre serce. Kiedy była agentka FBI prosi go o pomoc, Jack musi stawić czoła meksykańskiej mafii.

6. Siła kobiet, Barbara Wysoczańska

Przenosimy się do czasów II RP. Poznajemy historie trzech kobiet, które walczą z konserwatyzmem, walczą o swoje prawa i o miłość. To opowieść o sile kobiet i o… promyku nadziei.

7. Mentalista, Henrik Fexeus, Camilla Lackberg

Nad Sztokholmem zbierają się ciemne chmury, kiedy w parku rozrywki zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety. Rusza trudne śledztwo, a zdeterminowana policja decyduje się na współpracę z mentalistą. Tymczasem zegar tyka.

8. Jedno życzenie, Nicholas Sparks

Nicholas Sparks, jak zawsze, zabiera nas na niesamowitą jazdę emocjonalnym rollercoasterem. Jakie znaczenie ma pierwsza miłość? Co jest najważniejsze w życiu? Jakie światło na nasze wspomnienia rzuca perspektywa rychłego końca?

RECENZJA „JEDNO ŻYCZENIE” NICHOLAS SPARKS

9. Królowa głodu, Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz zabiera nas do mrocznego lasu, na „Dziki Zachód” i do tego jeszcze prosto „w ręce” dziwnych potworów. Będzie się działo!

RECENZJA „KRÓLOWA GŁODU” WOJCIECH CHMIELARZ

10. Prawdziwa historia Królowej Życia, Dagmara Kaźmierska

To prawdziwa historia kobiety, która oglądała słońce zza krat, przeżyła wiele burz, by ostatecznie ogrzać się w blasku reflektorów. Jak tego dokonała? Przeczytajcie w autobiografii!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora