BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2022

07.10.2022
bestsellery wrzesień 2022

Bestsellery września to TOP książek, które są idealne do czytania pod kocykiem z gorącą herbatką w ręku. Możemy przenieść się do baśni albo poczuć halloweenowy dreszczyk. Lektury są naprawdę mocne (w każdym tego słowa znaczeniu)!

1. Gdzie śpiewają raki, Delia Owens

Jeśli kojarzycie jesień z wiatrem, liśćmi na chodnikach i błotem – ta lektura jest idealna! Przenosimy się w niej bowiem na… bagna (czyli blisko w klimacie szaro-burej deszczowej jesieni). To historia nastolatki wychowanej na mokradłach, która wciągnięta jest w mroczną aferę kryminalną. Ale jest w tej książce też promyk słońca – wątek romantyczny.

2. Baśniowa opowieść, Stephen King

Stephen King, czyli na pewno coś na Halloween? Niekoniecznie! „Baśniowa opowieść” to z kolei pozycja dla tych, którzy już w pierwszych dniach jesieni chcieliby spakować walizki i uciec jak najdalej. King otwiera przed nami taką możliwość. Wystarczy otworzyć książkę i już przenosimy się do świata baśni, by razem z nastoletnim bohaterem przeżywać przygody w innym wymiarze.

3. Nieznajoma z Sekwany, Guillaume Musso

Tę lekturę najlepiej czytać w zaciszu domowym, a najlepiej w forcie z kocyka. To pełnokrwisty thriller. Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia z Sekwany wyłowiona zostaje tajemnicza kobieta. Kim jest? Co się z nią stało? Pytań jest wiele, a odpowiedzi przyprawiają o dreszcze!

4. Nie ufaj mu. Ina Kobryn. Tom 2, Remigiusz Mróz

Książka w sam raz do jesiennej herbatki… a raczej melisy! Mróz nie żałuje nam emocji już od pierwszych stron! Ina Kobryn pada ofiarą przestępstwa. A to dopiero początek…

RECENZJA „NIE UFAJ MU” REMIGIUSZ MRÓZ

5. Brakujący element, Harlan Coben

Czym byłaby jesień bez thrillera od mistrza Cobena? Bohaterem powieści „Brakujący element” jest Wilde – poszukujący swoich korzeni mężczyzna. Oprócz kuzyna, znajduje… kłopoty! Tymczasem kuzyn znika bez śladu…

6. Empuzjon, Olga Tokarczuk

Krótkie dni, długie noce, zimno… To oznacza więcej czasu na czytanie i nadrabianie klasyki. Czas na dzieło polskiej noblistki! „Empuzjon” na pewno wywoła emocje, bo traktuje o… mizoginii. Jest trochę mrocznie, trochę magicznie, a przede wszystkim refleksyjnie.

RECENZJA „EMPUZJON” OLGA TOKARCZUK

7. Ze złości, Katarzyna Bonda

Nic tak nie rozgrzewa jak… złość. Ta czai się na kartach kryminału Katarzyny Bondy. Jakub Sobieski, w roli prywatnego detektywa, próbuje rozwiązać swoją pierwszą sprawę. Nie jest to proste zadanie.

RECENZJA „ZE ZŁOŚCI” KATARZYNA BONDA

8. Islamskie fatum, Igor Kaczmarczyk

Wydaje się, że podróż w stronę prażących promieni słońca Orientu będzie przyjemnością. Niestety, w krajach arabskich nie jest tak kolorowo. To historia zakazanej afgańsko-polskiej miłości. Na faktach.

9. Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim, Maciej Kraszewski

Wracamy do Polski w sam środek złotej polskiej jesieni. Czas na wzruszającą opowieść o nieoczywistej przyjaźni księdza Kaczkowskiego z zagubionym Patrykiem, który ma kłopoty z prawem. Pozycja obowiązkowa!

10. Obrazy z przeszłości, Remigiusz Mróz

Kto wpada o tej porze roku w nostalgiczny nastrój? Tytuł „Obrazy z przeszłości” sugerują melancholijną historię. Ale nie z Mrozem te numery! Owszem, wracamy do przeszłości i cofamy się o całe 20 lat, ale tylko po to, by próbować odkryć tajemnicę zaginięcia. Nostalgicznie nie będzie, za to jest naprawdę duże napięcie!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!