BESTSELLERY – GRUDZIEŃ 2022

09.01.2023
bestsellery grudnia 2022

Bestsellerowe rozpoczęcie roku! Prezentujemy listę TOPowych książek, świetnych na pierwsze tegoroczne lektury. Znajdziecie tu sporo refleksji o aktualnej sytuacji na świecie; inspiracje dla tych, którzy chcą zrealizować noworoczne postanowienia i… oczywiście, nieco rozrywki.

1. Krwawy księżyc, Jo Nesbø

Rozpoczynamy mocnym thrillerem. Harry Hole wplątuje się w niebezpieczną grę z kartelem narkotykowym próbując uratować kuzynkę pewnej aktorki. Czy uda mu się wyjść z opresji i rozwiązać zagadkę?

RECENZJA „KRWAWY KSIĘŻYC” JO NESBØ

2. Faceci w gumofilcach, Andrzej Pilipiuk

Macie na swojej liście postanowień coś w rodzaju: „więcej przygód”? Andrzej Pilipiuk chętnie pomoże! Przeżyjecie je razem z niesamowitym Jakubem „Mroczną uszanką” Wędrowiczem! Gotowi na jazdę bez trzymanki?

3. Ukraińcy, opowieści niepoprawne politycznie, część 6, Piotr Zychowicz

Rok 2022 był niezwykle ciężki, szczególnie za naszą wschodnią granicą. To skłania do refleksji na temat naszej relacji z Ukraińcami. Jak historia wpływa na teraźniejszość? Czy to niesamowite zbliżenie obu narodów, skatalizowane przez wydarzenia z lutego 2022, może być przyszłością?

4. Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami, Dagmara Kaźmierska

To idealna pozycja dla tych, którzy zaczynają rok w trudnym momencie życia. Z jednej strony to wstrząsająca relacja z polskiego więzienia, z drugiej zaś nieprawdopodobna wręcz historia o kobiecej sile, nadziei i… wychodzeniu „z dołka”.

RECENZJA „PRAWDZIWA HISTORIA KRÓLOWEJ ŻYCIA. ZA KRATAMI”, DAGMARA KAŹMIERSKA

5. Potęga podświadomości 2.0 Metody aktywujące twój potencjał, Joseph Murphy, C. James Jensen

Jak sprawić, by motywacja nie zmieniła się w słomiany zapał? Jak wykorzystać wewnętrzną moc! Skorzystaj z podpowiedzi doktora Josepha Murphy’ego. W tej edycji, poradnik został uzupełniony cennymi radami coacha C. Jamesa Jensena.

6. Ziobranoc, Europo, Krzysztof Daukszewicz, Aleksander Daukszewicz

Trochę śmiechu nie zaszkodzi. Dobrze przyprawi on celny komentarz do rzeczywistości Krzysztofa Daukszewicza i jego syna Aleksandra. Ta książka to zbiór felietonów, notatek, a nawet… przepisów kulinarnych, dzięki którym spojrzymy na sytuację w kraju z innej perspektywy. Dobrze jest nieco wstrząsnąć światopoglądem na nowy rok…

ARTYKUŁ „ZIOBRANOC, EUROPO” KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

7. Jestem jedną z żon, Laila Shukri

W 2023 poszerzamy horyzonty. Poznajcie kulturę Bliskiego Wschodu. Laila Shukri opowiada nam historię Alicji, która wychodzi za mąż za bogatego szejka z Dubaju. Szczęście przerywa… pojawienie się drugiej żony. Czy Alicja odnajdzie się w nowej dla siebie sytuacji?

8. Kaczyński i jego pajęczyna, Tomasz Piątek

Warto przeczytać przed jesienią 2023 roku! Tomasz Piątek prześwietla działalność jednej z najważniejszych (a może najważniejszej) osób w państwie. Kim jest Jarosław Kaczyński? Jak wygląda jego sieć powiązań? Nad kim ma władzę, a może to ktoś ma na niego „haka”?

9. Wysłuchaj mnie. Cykl Rizzoli / Isles., Tess Gerristen

Trochę nostalgii (bo powraca znany nam cykl o Rizzoli i Isles) i trochę dreszczyku emocji (bo to świetny kryminał)! Perfekcyjny miks. Tym razem detektyw i lekarka sądowa próbują rozwikłać brutalne zabójstwo pielęgniarki. Tymczasem w śledztwo miesza się Angela – matka Jane.

10. Kobieta w walizce. Cykl: Hubert Meyer, Katarzyna Bonda

W tym roku masz ochotę rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady albo, powiedzmy, Żuławy? Przemyśl to jeszcze raz, wcale nie musi być tam spokojniej. Katarzyna Bonda tam osadzić akcję swojego mrocznego kryminału. Na drodze wyjazdowej z Ełku bohaterowie powieści odnajdują walizkę z… ciałem kobiety. Podczas nieobecności Huberta Meyera, sprawę przejmuje jego uczeń – Grzegorz Kaczmarek. Musi zidentyfikować ofiarę i wyjaśnić zagadkę.

RECENZJA „KOBIETA W WALIZCE” KATARZYNA BONDA

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!