BESTSELLERY – SIERPIEŃ 2023

05.09.2023
bestsellery sierpień 2023

W tym zestawieniu czuć już powiew jesieni. Mamy thrillerowo-kryminalne historie idealnie dopasowane do aury, mroczne opowieści ze słonecznych krajów, romans na chłodne wieczory i poradnik, który może pomóc w przełamaniu chandry. Poznaj TOP tytuły ostatniego miesiąca!

1. Zarzut. Seria z Joanną Chyłką. Tom 17, Remigiusz Mróz

Na Remigiusza Mroza zawsze można liczyć! Oto nowy tom serii z Chyłką. Tym razem prawniczka stoi przed naprawdę trudnym dylematem. Podejmuje się obrony księdza oskarżonego o pedofilię. Chce wierzyć, że jest niewinny, bo wiele mu zawdzięcza, ale wciąż pojawiają się kolejne obciążające go dowody…

2. Gdzie jest Angelique?, Guillaume Musso

Paryż w zimie. Mathias Taillefer dochodzi do siebie po ataku serca. Niestety, w szpitalu nie jest mu dane odpocząć. Odwiedza go Louise, która nie wierzy w naturalną śmierć swojej matki. Były policjant zgadza się jej pomóc i podejmuje się nietypowego śledztwa…

3. Schronienie (wydanie filmowe), Harlan Coben

Młodzieżówka od Harlana Cobena jest wspaniałym wstępem do wprowadzenia się w halloweenowy klimat. Mamy tu paczkę przyjaciół, zagadkę zaginięć, eksplorację strasznych przedmieść, rodzinne tajemnice… Tylko naparzyć herbatkę, zapalić świeczkę i czytać!

RECENZJA „SCHRONIENIE” HARLAN COBEN

4. Widmo Brockenu. Komisarz Forst. Tom 8, Remigiusz Mróz

Znowu Mróz, ale z Chyłką tylko w występie gościnnym. Główna rola przypada Wiktorowi Forstowi. Komisarz ma małe marzenie – żyć spokojnie w Krakowie. Nie jest jednak mu to dane. Zostaje oskarżony o zabójstwo. Musi wrócić w góry, by oczyścić się z zarzutów. Chyłka i Zordon przychodzą z „prawniczą” odsieczą. Dzieje się!

5. Miłość w cieniu słońca, Katarzyna Grochola

Ta pozycja to idealna metafora „pory przejściowej”! Poznajcie Harriet i Andrew – dwójkę bardzo różnych od siebie osób, których łączy burzliwy romans. Mamy tu „słoneczne” zauroczenie, ale też prawdziwą burzę emocji – złości, poczucia straty czy po prostu smutku. Czuć tu letnie ciepło uczucia, ale też chłodny jesienny powiew refleksji.

RECENZJA „MIŁOŚĆ W CIENIU SŁOŃCA” KATARZYNA GROCHOLA

6. Nocny dom, Jo Nesbo

Nie ma nic bardziej jesiennego niż skandynawski kryminał! No może oprócz dyniowej kawy i kocyka, ale to w sumie idealne uzupełnienie zestawu do jesiennego czytania… Młody bohater trafia do obcego sobie miejsca, a na domiar złego zostaje oskarżony przez lokalną społeczność o spowodowanie zaginięcia kolegi z klasy. Czy będzie w stanie odzyskać dobre imię?

7. Perska czułość, Laila Shukri

Persja, czyli słońce? Możemy się ogrzać? Gorąco będzie na pewno, bo Laila Shukri przygotowała dla nas mocny wątek romansowy. Lidka i Marek wybierają się na urlop do Egiptu. Tam poznają małżeństwo Pawła i Ilonę. Ta ostatnia ulega zafascynowaniu przystojnym Basimem poznanym podczas rejsu na Nilu. Czy pożądanie zaprowadzi ją do zguby?

8. Wrobiona, C.L. Taylor

Gratka dla fanów thrillerów psychologicznych! Olivia po pięciu długich latach wychodzi z więzienia. Pragnie tylko dwóch rzeczy: zemścić się na mężu, który ją wrobił i naprawić relacje z nastoletnią już córką. Zemsta wydaje się prosta, bo w więzieniu miała dość czasu, by przygotować się do tej misji. Jej mąż jednak też jest gotowy….

9. Handlarze Arabskich Niewolników. Niewolnicy, Marcin Margielewski

Marcin Margielewski bada losy współczesnych niewolników. To ludzie w różnym wieku (także dzieci) i z różnymi problemami. W poszukiwaniu lepszego życia, zostają okrutnie pokrzywdzeni i odbiera im się godność.

10. Neurohacking, Karol Wyszomirski

Kiedy lato odchodzi, na drzewach pojawiają się żółte liście, a wiatr przenika do kości… czas na wzięcie się w garść i walkę z chandrą! Podkręcamy mózg! Ta książka to idealne wprowadzenie w ten świat. Przyda się do „aktualizacji mentalnego oprogramowania” i wprowadzenia się w stan relaksu… Coś dla fanów książek Josepha Murphy’ego!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora