BESTSELLERY – GRUDZIEŃ 2023

12.01.2024
bestsellery grudzień 2023

Lista bestsellerów grudnia pięknie zamyka nam rok. Zestaw książek z topki idealnie oddaje spectrum czytelnicze 2023 roku. Mamy powieści akcji, lektury wzruszające i poruszające, historie o ważnych postaciach i poradniki. Jest aż 7 nowości względem poprzedniego miesiąca!

1. Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska

Czym jest miłość? Czy to wielkie uniesienia czy robienie sobie nawzajem kawy na powitanie dnia? Czy w miłości jest miejsce na wstyd, zawstydzenie czy nieśmiałość? Katarzyna Nosowska rozważa o miłości (i „nie-miłości”) w bardzo intymniej książce.

RECENZJA „NIE MYLIĆ Z MIŁOŚCIĄ” KATARZYNA NOSOWSKA

2. Inne tonacje ciszy, Remigiusz Mróz

Aspen ma rozpocząć collage. Czeka ją największa przygoda w życiu! Niestety, jej plany zostają brutalnie przerwane, kiedy budzi się w szpitalnym łóżku. Jej matka zginęła, ona zaś straciła pamięć. Tymczasem pojawia się przy niej tajemniczy mężczyzna. Kim jest i czego od niej chce?

3. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak

„Chłopki” można spokojnie nazwać fenomenem roku 2023. To więcej niż książka. To opowieść o życiu naszych babć i prababć, która pozwala wiele zrozumieć. Skąd w polskich kobietach tyle siły? Jak na nasze życie wpływał (i wpływa) patriarchat? To książka o przeszłości, która wciąż kształtuje teraźniejszość.

4. Zhańbiona żona szejka, Laila Shukri

Kolejna historia o kobietach. Tym razem przenosimy się do krajów arabskich. Aisha żyje w złotej klatce. Jest zamknięta w czterech ścianach. Jej życie zmienia pojawienie się sześcioletniej sieroty. Kobieta chce się nią zaopiekować, ale zanim to zrobi musi sama wyrwać się z potrzasku. Czy uda jej się rozwieść i zacząć nowe życie?

5. Elon Musk, Walter Isaacson

O Elonie Musku można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest to postać nudna. Dla jednych jest wielkim wizjonerem i milionerem. Drudzy często pukają się w czoło obserwując jego poczynania na X lub w biznesie. Walter Isaacson pozwala na poznanie go bliżej. Biografię stworzył na podstawie ponad dwuletniej znajomości z Elonem i wielu rozmów z ludźmi z jego otoczenia.

RECENZJA „ELON MUSK” WALTER ISAACSON

6. Stawianie Baniek Praktyczny Przewodnik. wyd 2, Wu Zhongchao

Ciepła herbata, imbir i… stawianie baniek! Znamy te naturalne sposoby, by wzmacniać organizm podczas choroby. Stawianie baniek jest nieco trudniejsze niż zrobienie sobie rosołku, ale z tym przewodnikiem na pewno się uda!

7. Dawno temu w Warszawie, Jakub Żulczyk

„Dawno temu w Warszawie” Jakuba Żulczyka to kontynuacja „Ślepcąc od świateł”. Czy trzeba lepszej rekomendacji? Nie jest to lektura łatwa, ale na pewno pochłaniająca.

8. Reacher. Elita zabójców, Lee Child

Wędrówka Jacka Reachera zostaje brutalnie przerwana, kiedy otrzymuje kod alarmowy od swoich dawnych towarzyszy broni. Jego drużyna z wojska potrzebuje pomocy. Jack musi odkryć spisek, uratować swoich przyjaciół i pomścić tych, którzy stracili życie.

KSIĄŻKI I ICH EKRANIZACJE

9. Na domowym froncie, Kristin Hannah

O ile Reacher to „czysta” powieść akcji o świetnie wyszkolonym żołnierzu, o tyle „Na domowym froncie” Kristin Hannah opowiada już smutniejszą historię o skutkach psychicznych wojen. Główną bohaterką jest weteranka, która straciła obie nogi i obwinia się o stratę przyjaciółki i strzelca z jej załogi.

10. Za wszelką cenę, Harlan Coben

Czego może dokonać opłakujący dziecko ojciec, któremu da się nadzieję, że jego syn żyje? Może uciec z więzienia i stawić czoła bogatym i wpływowym. Może walczyć do końca, by odkryć prawdę i odzyskać dziecko.

RECENZJA „ZA WSZELKĄ CENĘ” HARLAN COBEN

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!