BESTSELLERY – LISTOPAD 2021

10.12.2021
bestsellery listopad 2021

Rzeczywistość, teraźniejszość, przyszłość i… magia. W listopadzie wędrowaliśmy po wszelkich zakamarkach czasoprzestrzeni…

1. Mów mi Win, Harlan Coben

Tutaj nic nie jest oczywiste. Nawet imię tytułowego bohatera. Windsor Horne Lockwood III – to nie tytuł króla, ale właśnie bohater kolejnego bestsellera Cobena. W skrócie: Win. To miliarder, który wikła się w kryminalną zagadkę. Czy da radę ją rozwiązać i… przeżyć?

2. Przepaść, Remigiusz Mróz.

Przenosimy się do znanego już nam uniwersum Mroza. Wiktor Frost prowadzi śledztwo w Tatrach Zachodnich. Czy wzbije się na szczyt geniuszu i odnajdzie zaginioną turystkę?

3. Diuna. Cykl Kroniki Diuny. Tom 1 (wydanie filmowe), Frank Herbert

W naszej podróży przenosimy się w odległą przyszłość na odległej planecie. Razem z rodem Atrydów przybywamy na pustynną Arrakis i od razu trafiamy w środek politycznych intryg. Próbujemy przetrwać w niegościnnym środowisku i uciec przed terrorem przeciwników. Herbert świetnie zachęcił nas do wejścia w ten świat przez przygodową fabułę, jednocześnie łącząc ją z mistycznymi i rozważaniami i ekologicznym przekazem. „Diuna” to klasyk, który niedawno został zekranizowany. Czy świat na ekranie w pełni oddaje piękno i głębię tego wykreowanego przez Herberta na kartach książki?

ARTYKUŁ „DIUNA” FRANK HERBERT

4. Jestem córką szejka, Laila Shukri

Tym razem powracamy do rzeczywistości, chociaż pozostajemy w egzotycznym świecie. W tej książce możemy zobaczyć jak wygląda przepych i arabskie bogactwo… od środka. Czy można być szczęśliwym w złotej klatce, a może to pieniądze dają wolność?

5. Prawdziwa historia Królowej Życia, Dagmara Kaźmierska

Kryminał (i to nie jako gatunek literacki), występy w filmach i sława. Autobiografia Dagmary przyciąga niesamowitą historią.

6. Nadchodzi III wojna światowa, Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz

Trudno określić miejsce tej książki w naszej literackiej podróży czasoprzestrzennej. Nie jest to powieść na faktach, reportaż czy fikcja. To próba przewidzenia naszej przyszłości jako społeczeństwa. Dokąd zmierzamy? Znany geopolityk oraz publicysta historyczny próbują odpowiedzieć na to pytanie.

7. Strollowana rewolucja, Rafał Ziemkiewicz

Pozostajemy w sferze rozważań o rzeczywistości. Rafał Ziemkiewicz mówi o tym, co dzieje się tu i teraz i jaki może to mieć wpływ na przyszłość.

8. Zazdrość, Jo Nesbo

Jo Nesbo zmusza nas do zajrzenia wgłąb siebie. W jego najnowszych opowiadaniach przyglądamy się walce w duszach bohaterów. Czy wygra niszcząca siła zazdrości, czy spokój sumienia?

RECENZJA „ZAZDROŚĆ” JO NESBO

9. Nigdy, Ken Foller

Kolejna myślowa podróż po czasie i przestrzeni. Ken Foller stworzył wnikliwą powieść o wielkich konfliktach i wielkiej polityce oraz uwikłanych w to wszystko „maluczkich”. Czy to fikcja, czy przepowiednia?

10. Gwiazdkowy Prosiaczek, J.K. Rowling

Na koniec… magia. Możemy wziąć głęboki oddech i zanurzyć się w atmosferze świątecznej opowieści. A to wszystko dzięki uprzejmości autorki Harry’ego Pottera.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora