BESTSELLERY – LISTOPAD 2023

11.12.2023
bestsellery listopad 2023

Kiedy na dworze zima, potrzebujemy lektur-otulaczy. Chcemy ciepłych historii, książek dobrych na prezent, trochę miłości, ale też… kryminału, bo kryminał jest dobry na wszystko. Topka listopada to na pewno ciekawa mieszanka, z mocnym akcentem na koniec!

1. Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska

Zaczynamy od miłości albo… czegoś co można pomylić z miłością. Katarzyna Nosowska z list przebojów wędruje na top list bestsellerów i zabiera nas ze sobą w bardzo intymną podróż w poszukiwaniu najważniejszego uczucia świata. To podróż pełna przygód i zaskakujących odkryć.

RECENZJA „NIE MYLIĆ Z MIŁOŚCIĄ” KATARZYNA NOSOWSKA

2. Zło ze wschodu, Andrzej Pilipiuk

Dla tych, którzy w zimie najchętniej by się zahibernowali, Andrzej Pilipiuk wyrywa nas z rzeczywistości. Można pospacerować po współczesnej Warszawie albo obejrzeć walki gladiatorów w starożytnym Rzymie. To 5 opowiadań, które pozwolą na podróże w czasie i przestrzeni.

3. Dawno temu w Warszawie, Jakub Żulczyk

Jakub Żulczyk pisze o trudnych sprawach, a mimo to jego książki się po prostu pochłania. Nie inaczej jest z „Dawno temu w Warszawie”, czyli kontynuacji „Ślepnąc od świateł”. Znowu „babramy” się w złu miasta.

4. Za wszelką cenę, Harlan Coben

Czasami w zimie możemy poczuć się jak w więzieniu – w domu ciepło, na zewnątrz zimno i nieprzyjemnie aż się nie chce wychodzić. Kto czuje ten klimat powinien zajrzeć do „Za wszelką cenę”. Zaczynamy właśnie w więzieniu, gdzie główny bohater odsiaduje wyrok za zabicie własnego syna. Okazuje się, że dziecko… może żyć. To wszystko zmienia, trzeba uciec. Wraz z bohaterem wyrywamy się zza krat i próbujemy dojść do prawdy, a możemy przy tym grzać się w naszych czterech ścianach…

RECENZJA „ZA WSZELKĄ CENĘ” HARLAN COBEN

5. Czubaszek. Kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych, Ryszard Abraham

To jedna z tych rozgrzewających lektur. Ryszard Abraham przybliża postać nietuzinkową, Marię Czubaszek. Książka jest pełna anegdot i, oczywiście, poczucia humoru. To idealna pozycja, by poprawić sobie humor i by sprezentować komuś nieco uśmiechu.

6. Dystopia, Vincent V. Severski

Intrygi na szczytach władzy, gierki agencji wywiadowczych, walka o dobro albo o mniejsze zło. Powieść szpiegowska, która wciąga, ale która też bardzo dużo wymaga. Informacji jest sporo, bohaterów też nie brakuje. Najlepiej czytać pod kocykiem, z herbatką i od razu po zachodzie słońca. Nocka minie szybko!

7. Kukułcze jajo. Fjallbacka. Tom 11, Camilla Läckberg

Jeśli u nas zbyt szybko zapada zmrok, to w Skandynawii Camilli Lackberg można powiedzieć, że słońce nigdy nie wschodzi. Jest mrocznie, nie tylko z powodu nocy polarnej. Patrik i Erika próbują rozwiązać zagadkę aż 3 morderstw. W tym celu muszą zagłębić się w przeszłość, a to nigdy nie jest przyjemna (i bezpieczna) rzecz…

RECENZJA „KUKUŁCZE JAJO. FJALLBACKA. TOM 11” CAMILLA LACKBERG

8. Światła w popiołach, Seweryn Zaorski, tom 5, Remigiusz Mróz

Mamy i swój polski kryminał. Remigiusz Mróz powraca z serią o Sewerynie Zaorskim. Tym razem Kaja Burzyńska ma niezły orzech do zgryzienia. W pewnej miejscowości lata temu doszło do tragedii. W pożarze zginęło dwoje młodych ludzi. Można byłoby uznać to za nieszczęśliwy wypadek, gdyby nie to, że właśnie teraz odnaleziono zwęglone ciało. Czy to niedoszła ofiara? Czy w ogóle ta śmierć jest powiązania z pożarem?

9. Ostra, Marek Krajewski

Marek Krajewski i współczesność. Będzie ciekawie! Polecamy przeczytać w duecie ze „Światłami w popiołach”. Tu też mamy motyw pożaru i kobietę, która walczy o sprawiedliwość, detektyw Ewę Skoczek. Można porównać jak z historiami o płomieniu poradził sobie Remigiusz Mróz, a jak Marek Krajewski.

10. Chrześcijaństwo. Amoralna religia, Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński

Czy religia, która uczy moralności może być amoralna? Artur Nowak i Ireneusz Ziemiński biorą pod lupę chrześcijaństwo. To nie jest łatwa lektura, to książka odważna, a dla czytelnika – wielkie wyzwanie.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora