BESTSELLERY – LUTY 2022

09.03.2022
bestsellery luty 2022

W tym miesiącu serwujemy istny emocjonalny rollercoaster. Od pełnych akcji thrillerów, przez historyczne „akcyjniaki”, po nostalgiczną podróż w czasie i przestrzeni. Nie zabrakło też refleksji nad współczesnością i… jest to refleksja wstrząsająca.

1. Projekt Riese, Remigiusz Mróz

Książka Remigiusza Mroza bez Chyłki i Forsta i to jeszcze „science fiction”? Tak jest! Mróz wysyła swoich bohaterów do Gór Sowich, gdzie znajduje się pozostałość Projektu Riese – podziemne miasto, w którym nazistowskie Niemcy pracowały nad bronią jądrową. Teraz to tylko atrakcja turystyczna. Ale staje się schronieniem! Kiedy bohaterowie wychodzą z tuneli i orientują się, że… właśnie przetrwali kataklizm.

2. Porzuciłam islam, muszę umrzeć, Marcin Margielewki

Z ekscytującej wyprawy do świata „a co by było gdyby”, wracamy do rzeczywistości. Co prawda, trafiamy do słonecznych krajów arabskich, ale skupiamy się na historiach dziejących się… w cieniu. Marcin Margielewski opowiada o Farcie, która stara się żyć według własnych reguł w świecie, w którym takie zachowanie może kosztować ją życie…

RECENZJA „PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ” MARCIN MARGIELEWSKI

3. Jedno życzenie, Nicholas Sparks

Na naszym emocjonalnym rollercoasterze jedziemy prosto do… miłości! W najnowszej powieści „Jedno życzenie” Nicholas Sparks funduje nam jazdę bez trzymanki! Książka pełna jest skrajnych emocji i słodko-gorzkich refleksji o życiu.

RECENZJA „JEDNO ŻYCZENIE” NICHOLAS SPARKS

4. Prawdziwa historia Królowej Życia, Dagmara Kaźmierska

Z „dołka” na sam szczyt! Tak wygląda życie Dagmary Kaźmierskiej. Choć, oczywiście, nie jest to prosta droga. Za to bardzo ciekawa… Nic dziwnego, że utrzymuje swoje miejsce już w zestawieniach bestsellerów od kilku miesięcy.

5. Sekretna droga do odkrycia pewności siebie, Joseph Murphy

Tym razem opanowujemy emocje i… dążymy do odkrycia pewności siebie. Przewodnikiem w tej podróży jest dr Joseph Murphy, który kolejny raz radzi jak się rozwijać wewnętrznie.

6. Jedyna z archipelagu, Kristin Hannah

Emocje mają to do siebie, że się zmieniają. Czasami samoistnie, czasami po zaciekłej walce wewnętrznej. Ruby jest zła, przepełniona goryczą i smutkiem. Przed laty jej matka, Nora, opuściła rodzinę i wyruszyła na poszukiwanie siebie. Czy Ruby potrafi jej wybaczyć?

7. Jack Reacher: Poziom śmierci, Lee Child

Szczęśliwa siódemka. Możemy chwile odetchnąć, przestać analizować trudne emocje i… dać się porwać akcji! Przeczytaj pierwszą powieść z serii o Jacku Reacherze, zanim obejrzysz serial na Amazon Primie.

RECENZJA „JACK REACHER: POZIOM ŚMIERCI” LEE CHILD

8. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

Na zewnątrz Dubaj wydaje się rajem na ziemi, ale dla „dziewczyn z Dubaju” okazuje się piekłem. Piotr Krysiak zapewnia pełną emocji wyprawę do dalekich krajów.

9. Trzy siostry, Heather Morris

Jakie uczucia można mieć w Auschwitz-Birkenau oprócz przerażenia? Heather Morris stara się pokazać, że miłość potrafi przetrwać wszystko.

10. Mów mi Win, Harlan Coben

Kończymy relaksująco, choć… powieścią pełną napięcia. Jesteśmy bezpieczni czytając zmyśloną fabułę w naszym „czytelniczym fotelu”. Co nie oznacza, że opuszczają nas emocje. Harlan Coben zadba, byśmy siedzieli „na krawędzi fotela”.

RECENZJA „MÓW MI WIN” HARLAN COBEN

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!