BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2021

10.11.2021
bestsellery październik

W październiku na stronach bestsellerów odwiedzaliśmy różne światy. Przeszliśmy od ciemnej strony Dubaju, przez pustynny świat Diuny, aż do sekretnych zakamarków świata kobiet czy rozbuchanych i niebezpiecznych emocji.

1. Zazdrość, Jo Nesbo

Emocje to zupełnie inny świat. Pełen niezrozumiałych, nienazwanych uczyć. Ale zazdrość rozpoznajemy w mgnieniu oka. Jest charakterystyczna, męcząca i… niszcząca. O jej strasznej potędze przekonują się bohaterowie opowiadań Jo Nesbo.

RECENZJA „ZAZDROŚĆ” JO NESBO

2. Dubaj krwią zbudowany, Marcin Margielewski

Jeśli Dubaj, to złoto i sztuczne wyspy. Ale za luksusową fasadą kryje się ciemność i cierpienie ludzi, którzy poświęcają swoje szczęście. W tej książce to oni mają głos. Biedni, wykorzystywani, brudni… żyjący tuż przy lśniących fasadach nowych budynków…

3. Jestem córką szejka, Laila Shukri

Pozostajemy w świecie arabskim, wśród pozornego luksusu. Tym razem poznajemy historię córki szejka. Czy bogactwo jest środkiem do szczęśliwego życia, czy przeszkodą na drodze miłości? Czy do „złotej klatki” można odnaleźć klucz?

4. Diuna. Cykl Kroniki Diuny. Tom 1 (wydanie filmowe), Frank Herbert

Niesamowita opowieść o odległej planecie, która… ma dużo wspólnego z Ziemią. Historia pełna mistycznych rozważań, ekologii i politycznych intryg. Czytaliście przed wyprawą do kina?

5. Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele, Artur Nowak, Stanisław Obirek

Co się dzieje za drzwiami zakrystii? Artur Nowak i Stanisław Obirek starają się poznać prawdę i robią to w sposób bardzo dokładny i konstruktywny. Czy zmiany są możliwe?

RECENZJA „GOMORA” ARTUR NOWAK, STANISŁAW OBIREK

6. Studentka, Gary Braver, Tess Gerritsen

Wracamy do świata emocji. Tym razem trafiamy w środek bitwy między miłością a nienawiścią. A w tym całym zamieszaniu próbujemy rozwikłać tajemnicę śmierci młodej studentki. Duet Tess Gerristen i Gary Braver nie zawodzi. Od tej książki nie da się oderwać!

RECENZJA „STUDENTKA” GARY BRAVER, TESS GERRISTEN

7. Wybaczam ci, Remigiusz Mróz

Remigiusza Mroza nie trzeba nikomu przedstawiać. Stworzył swój własny świat z Chyłką i Forstem na pierwszym planie. Ale „Wybaczam Ci” jest samotną wyspą (na razie?) z nową postacią, Iną Kobryn, ale też starą dobrą kryminalną intrygą.

RECENZJA „WYBACZAM CI” REMIGIUSZ MRÓZ

8. Strollowana rewolucja, Rafał Ziemkiewicz

Polska, Zachód, pandemia i… rewolucja. Krótko mówiąc: rozważania Rafała Ziemkiewicza o otaczającym nas świecie. Zgadzacie się?

9. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro

Piąty raz w zestawieniu! Świat kobiet, pozytywne zmiany i podróż pod przewodnictwem psycholożki. Kto już przeczytał? A kto jeszcze się zbiera do lektury?

10. Balwierz, Katarzyna Bonda

Razem ze znanym profilerem Huberten Meyerem przemierzamy Podlasie. Po drodze rozwiązujemy zagadki kryminalne. Katarzyna Bonda napisała idealny bestseller do czytanie w jesienne wieczory.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora