BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2023

04.10.2023
bestsellery wrzesień 2023

Jesień stoi pod znakiem mocnych opowieści! Jest klimatycznie, strasznie (fikcyjnie i faktycznie), kryminalnie. Znajdzie się też coś na romantyczny wieczór i… poradnik na bogatsze życie. Herbatka zaparzona? Kocyk przygotowany? Oto topka lektur z września!

1. Holly, Stephen King

Mistrz horroru prezentuje Holly Gibney w pierwszoplanowej roli! Detektywka wyrusza do miasteczka gdzieś na Środkowym Zachodzie, by rozwiązać tajemnice zaginięcie bibliotekarki. Brzmi prosto, ale to jest Stephen King. Rekomendujemy lekturę pod „bezpiecznym” kocykiem, bo bywa strasznie i makabrycznie.

2. Kulisy PiS, Kamil Dziubka

Jak naprawdę wygląda świat na Wiejskiej? Co dzieje się, kiedy kamery są wyłączone? Kto z kim walczy, kto kogo popiera, kto z kim knuje? Ciekawe jest to, że Kamil Dziubka przeprowadził rozmowy z osobami związanymi z partią rządzącą. To wieści z samego wnętrza.

3. Zarzut. Seria z Joanną Chyłką. Tom 17, Remigiusz Mróz

Sprawa jest prosta, jak jesień – to kryminał! Ale sprawa w siedemnastym tomie serii z Chyłką już prosta nie jest. Tym razem Chyłka stawia czoła mocnej prokuratorce, a do tego broni księdza, którego zna prywatnie. Kwestię utrudnia fakt, że jest on oskarżony o pedofilię, a dowody jednoznacznie wskazują na jego winę. Czy Chyłka dobrze wybrała strony?

4. Bogać się z potęgą podświadomości, Joseph Murphy

Przerwa od mocnych tematów! Czas się wzbogacić. Joseph Murphy oferuje kilka cennych (nomen omen) rad.

5. Gdzie jest Angelique?, Guillaume Musso

Paryż kojarzy się z romantycznymi spacerami pod wieżą Eiffla. Musso zaprasza nas jednak do ciemnych zaułków. Mathias Taillefer tuż po przeżyciu ataku serca podejmuje się trudnego śledztwa. Odwiedza go Louise, która nie wierzy w naturalną śmierć swojej matki. Czy uda mu się jej pomóc?

6. Schronienie (wydanie filmowe), Harlan Coben

Coś dla młodszych czytelników o nerwach ze stali. Mickey Bolitar jest zwykłym nastolatkiem, dopóki nie spotyka go tragedia. Ginie ojciec, matka ląduje na odwyku, a on musi się przeprowadzić do wuja, którego nie darzy sympatią. Na domiar złego, znika jego dziewczyna. Musi pokonać strach i działać.

RECENZJA „SCHRONIENIE” HARLAN COBEN

7. Widmo Brockenu. Komisarz Forst. Tom 8, Remigiusz Mróz

Tytułowe widmo Brockenu to zjawisko optyczne, często spotykane w górach, które polega na takim załamaniu światła, że obserwator widzi własną sylwetkę w otoczeniu świetlistej glorii. Według legend zwiastuje śmierć na szlaku. Wiktor Forst musi opuścić Kraków i wrócić w Tatry uporać się z widmami przeszłości. Czy dopadnie go górska klątwa?

8. Śmierć wiarołomnym, Nora Roberts (J.D. Robb)

Kiedy na okładce widnieje pseudonim J.D. Robb, od razu wiadomo, że to nie będzie wzruszający romans, a powieść pełna napięcia. Do akcji wkracza Eve Dallas. Ma złapać mordercę kobiety. Widok miejsca zbrodni (kieliszki po winie, muzyka w tle) sugeruje, że jest to zazdrosny mąż albo kochanek. Coś jednak jest nie tak, coś tu nie pasuje…

RECENZJA „ŚMIERĆ WIAROŁOMNYM” NORA ROBERTS (J.D. ROBB)

9. Miłość w cieniu słońca, Katarzyna Grochola

Łapiemy ostatnie promienie słońca i parzymy sobie herbatkę do wzruszającej lektury od Katarzyny Grocholi! Poznajcie Harriet i Andrew, czyli ogień i wodę. Harriet to wrażliwa artystyczna dusza, Andrew – pełen lęku pracownik korporacji. Co ich łączy? Burzliwy romans.

RECENZJA „MIŁOŚĆ W CIENIU SŁOŃCA” KATARZYNA GROCHOLA

10. Kukułcze jajo. Fjallbacka. Tom 11, Camilla Lackberg

Kończymy skandynawskim kryminałem. Jak można się spodziewać, jest naprawdę mrocznie. Camilla Lackberg nie oszczędza swoich bohaterów. Patrick i Erika muszą rozwiązać zagadkę aż trzech morderstw! A nie będzie to łatwe.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora