BESTSELLERY – CZERWIEC 2023

06.07.2023
bestsellery czerwiec 2023

Wakacyjne bestsellery to zawsze dobra i przydatna lista. Masz ochotę na thriller czytany w pełnym słońcu na plaży albo wciągający kryminał, którego kartki przerzuca morska bryza? A może coś lekkiego, co zmieści się do walizki do samolotu…

1. Widmo Brockenu. Komisarz Forst. Tom 8, Remigiusz Mróz

Kojarzycie ten znany motyw: detektyw przechodzi na emeryturę, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć? W tym tomie serii o Forście mamy właśnie taki przypadek. Komisarz ucieka z Tatr do Krakowa i próbuje życia rodzinnego. Tymczasem straszne góry znowu wzywają go do siebie…

2. Za granicą, Wojciech Chmielarz

Nie czytaj tego przed wakacjami! Wtedy wyjazd za granicę (a dokładnie do Chorwacji) może stanąć pod znakiem zapytania. Chmielarz bowiem przedstawia nam znaną wszystkim sytuację: dwie pary na letnim wypoczynku, po czym zagęszcza atmosferę aż po historię jak z horroru. Małe niedogodności, wzbierające emocje i nagle wczasy stają się walką o życie.

RECENZJA „ZA GRANICĄ” WOJCIECH CHMIELARZ

3. Miłość w cieniu słońca, Katarzyna Grochola

Ostatnia nowość w majowych bestsellerach! Mistrzyni Grochola powraca w pełnej krasie i blasku… cieniu słońca! Opowiada nam o miłości między wrażliwą artystką, a mocno stąpającym po ziemi pracownikiem korporacji z bagażem lęków i niepokojów. Czy ich niespodziewane uczucie przetrwa?

RECENZJA „MIŁOŚĆ W CIENIU SŁOŃCA” KATARZYNA GROCHOLA

4. Atlas. Historia Pa Salta, Lucinda Riley

To ostatni tom z przepięknej serii „Siedem Sióstr”. Po śmierci autorki, pióro przejął jej syn Harry Whittaker. Zadbał on o to, by dać spuściźnie matki godne zakończenie. Historia sióstr i Pa Salta zostaje domknięta.

RECENZJA „ATLAS. HISTORIA PA SALTA” LUCINDA RILEY

5. Telepsychika. Ukryte moce podświadomości, Joseph Murphy

Autor bestsellerowej „Potęgi podświadomości” wprowadza nas w świat telepsychiki. Jak pozbyć się lęków i rozwinąć intuicję? Jak żyć pełniej?

6. Jack Reacher: Bez planu B, Lee Child, Andrew Child

Jack Reacher przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Oczywiście, normalna procedura typu: złożenie zeznań i pójście swoją drogą, go nie dotyczy. To nie w jego stylu. Na Jacka zaczynają polować sprawcy zbrodni. Zaczyna się walka o sprawiedliwość i o… życie.

7. Kult. Mentalista. Tom 2, Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

Bestsellerowa autorka I performer-mentalista znowu łączą siły. Efektem jest świetny thriller z rozbudowaną warstwą psychologiczną i wciągającą intrygą. Czy stróżom prawa, negocjatorowi i Vincentowi uda się rozwiązać zagadkę morderstw dzieci?

RECENZJA „KULT. MENTALISTA. TOM 2” CAMILLA LACKBERG, HENRIK FEXEUS

8. Wyspa zaginionych dziewcząt, Alex Marwood

Zagadka zamkniętego pokoju… na wyspie bogaczy! Luksusowy ośrodek wypoczynkowy staje się areną tajemniczych wydarzeń. W okolicy zaczynają znikać młode kobiety…

RECENZJA „WYSPA ZAGINIONYCH DZIEWCZĄT” ALEX MARWOOD

9. Powrót do domu, Kristin Hannah

Relacje rodzeństwa nigdy nie są łatwe. Zjednoczeni przez lata „zrządzeniem losu” w jednym domu, siłą rzeczy więc blisko siebie. Potem idący własną drogą w życiu… Jak utrzymać relację? I czy się da? Angelo rozwiązał tę kwestię prosto – krzywdząc swoją siostrę, a więc skazując się na zerwanie z nią bliskiej relacji. Kiedy ma problemy ze zdrowiem, jest zmuszony prosić ją o pomoc. Czy ma szansę na odzyskanie siostrzanej miłości albo chociaż przebaczenie?

RECENZJA „POWRÓT DO DOMU” KRISTIN HANNAH

10. Langer, Remigiusz Mróz

Trzymający w napięciu thriller, kryminalna zagadka, szczypta humoru podszyta sarkazmem. Tak z reguły kojarzymy książki Mroza, szczególnie serię z Chyłką. Tym razem jest mocniej. Bohaterem jest antagonista prawniczki. To jego oczami patrzymy na świat. Napięcie jest, kryminalny sznyt też, ale humoru tu zdecydowanie mniej. Za to pojawia się brutalność. Tylko dla wczasowiczów o mocnych nerwach.

RECENZJA „LANGER” REMIGIUSZ MRÓZ

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!