BESTSELLERY – LIPIEC 2022

05.08.2022
bestsellery lipiec 2022

Półmetek wakacji minął, więc mamy ostatnią szansę na wykreślenie lektur z naszej urlopowej listy „do przeczytania”. Poniżej inspiracja – lipcowa topka.

1. Empuzjon, Olga Tokarczuk

Lektura obowiązkowa, nawet jeśli nie wracamy we wrześniu do szkoły. Jak określa polska noblistka, „Empuzjon” to „horror przyrodoleczniczy”. Ciekawe określenie dla ciekawej książki o… mizoginii. Prawdziwa czytelnicza uczta.

RECENZJA „EMPUZJON” OLGA TOKARCZUK

2. Brakujący element, Harlan Coben

Nie czytajcie, jeśli właśnie jesteście na wyjeździe w lesie. To thriller mroczny jak najciemniejsza puszcza. Bohaterem jest Wilde, w młodości porzucony w lesie, poszukuje swoich korzeni. Nowo odnaleziony kuzyn okazuje się gwiazdą popularnego show, ofiarą hejtu, a w końcu — zaginionym. Wilde odkrywa ciemne strony celebryckiego światka.

3. Wyrwana z piekła talibów, Marcin Margielewski

W wakacje uciekamy często do „gorących krajów”, ale na naszej mapie raczej nie znajduje się Afganistan. Po wyniszczającej wojnie, władzę przejęli talibowie. Skutki ich rządów szczególnie odczuwają kobiety. Marcin Margielewski przedstawia historię jednej z nich – Nilofar Ayoubi.

4. Obrazy z przeszłości, Remigiusz Mróz

Uwaga, fani Remiugiusza Mroza! Do kolekcji lektur polecamy najnowszy czwarty tom z serii o Sewerynie Zaorskim. Tym razem bohater ten pracuje nad sprawą zaginięcia…

5. (NIE)NASZA WOJNA. Zmierzch świata, jaki znamy, Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński

Chwila refleksji. Głęboka analiza konfliktu, który rozgrywa się tuż za granicą naszego kraju. Tomasz Budzyński na podstawie rozmów z przedstawicielami służb, a także własnych doświadczeń z Ukrainy z początku wojny, próbuje odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące aktualnej sytuacji w Ukrainie i jej konsekwencji dla świata.

6. Moc przyciągania szczęścia, Joseph Murphy

Urlop, odpoczynek… czego więcej potrzeba do szczęścia? Joseph Murphy, autor bestsellerowych poradników „Potęga podświadomości” i „Prawa umysłu” pomaga odpowiedzieć na to pytanie. Wróć z urlopu i… zachowaj szczęście na dłużej.

7. Przetaina, Andrzej Pilipiuk

Sierpień to ostatnia chwila na przeżycie wakacyjnej przygody. Dla poszukiwaczy emocjonujących światów mamy „Przetainę” Andrzeja Pilipiuka. To fascynująca historia dwóch zwaśnionych plemion, którym grozi kataklizm…

8. Perska wytrwałość, Laila Shukri

Wakacyjny romans, ale w cieniu wielkiego niebezpieczeństwa. Znana z „Perskiej niepewności” Joanna ma dość małżeństwa z trudnym Alim. Kiedy pojawia się Dżasim, z którym wcześniej miała romans, gorące uczucie wraca z podwójną siłą. Czy uda jej się odnaleźć szczęście u boku ukochanego?

9. Długa noc, Wojciech Chmielarz

„Zielona noc” na koloniach to nic przy tym, co dzieje się w kryminale Wojciecha Chmielarza. Tajemnicze morderstwo, zbrodniarz na łowach i długa, pełna napięcia noc. Lektura idealna podczas nocnej podróży.

RECENZJA „DŁUGA NOC” WOJCIECH CHMIELARZ

10. Zełenski. Biogafia, Wojciech Rogacin

Jak komik stał się prezydentem, a potem bohaterem? Poznaj biografię jednej z najbardziej (nie)znanych postaci areny politycznej tego roku.

RECENZJA „ZEŁENSKI. BIOGRAFIA” WOJCIECH ROGACIN

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!