BESTSELLERY – LIPIEC 2023

08.08.2023
bestsellery lipiec 2023

Lipiec thrillerami, kryminałami i trudnymi dokumentami stoi. Chyba lubimy czytać mroczne historie w pełnym wakacyjnym słońcu…

1. Handlarze Arabskich Niewolników, Marcin Margielewski

Zaczynamy podróżą do krajów arabskich, w których wcale nie jest tak słonecznie, jak może się wydawać. Marcin Margielewski bada losy współczesnych niewolników. To ludzie w różnym wieku (także dzieci) i z różnymi problemami. Agencje obiecują im spełnienie marzeń, a w rzeczywistości odbierają godność.

2. Widmo Brockenu. Komisarz Forst. Tom 8, Remigiusz Mróz

Lżejsza lektura, bo fikcyjna. W sam raz dla tych, którzy na urlop wybierają się w Tatry, bo tam właśnie dzieje się akcja. Jeśli potrzebujecie trochę dreszczyku do swojej wyprawy, ta książka jest idealna. Komisarz Forst zaczyna spokojnie, próbując ułożyć sobie życie w Krakowie. Ale zbrodniarze nie zamierzają pozwolić mu przejść na emeryturę. Na szlaku można tu też spotkać… Chyłkę!

3. Wielkie łowy Kaczyńskiego, Tomasz Piątek

Czytaliście książkę „Kaczyński i jego pajęczyna”? Czas na drugą część. Tym razem Tomasz Piątek przygląda się działaniom Prezesa i analizuje moc władzy partii.

4. Miłość w cieniu słońca, Katarzyna Grochola

Nie ma nic lepszego niż burzliwy letni romans. Aż błyska od uczuć, grzmi wołanie o miłość. Czy artystce i pracownikowi korporacji uda się ujarzmić rodzące się uczucie?

RECENZJA „MIŁOŚĆ W CIENIU SŁOŃCA”, KATARZYNA GROCHOLA

5. Nocny dom, Jo Nesbo

Co się stanie, gdy mistrz kryminałów zainspiruje się Stephenem Kingiem? Powstanie „Nocny Dom”. Mamy tu typową zagadkę kryminalną (znikające dzieci), młodego bohatera i pełno dziwnych wydarzeń. Bliżej tu do horroru niż do skandynawskiej literatury kryminalnej.

6. Za granicą, Wojciech Chmielarz

Wakacje w Chorwacji? Czemu nie! Warto jednak uważać z doborem towarzyszy. Chmielarz ostrzega przedstawiając historię dwóch par, które wspólnie wypoczywają. Ten stan nie trwa jednak długo. Zaczyna się walka o przetrwanie, dosłownie. Kto wróci do domu, a kto zostanie na wiecznych wakacjach?

RECENZJA „ZA GRANICĄ” WOJCIECH CHMIELARZ

7. Dziewczyny z Dubaju 2, Piotr Krysiak

Piotr Krysiak zabiera nas w podróż między Polską a Dubajem. Poznajemy polskie dziewczyny, które w Dubaju prowadzą… dość niekonwencjonalne życie. Jako że obracają się wśród „śmietanki towarzyskiej”, naprawdę wiele widzą i słyszą. Czy ta wiedza ma wpływ na to co dzieje się na polskiej scenie politycznej? Jest tylko jeden sposób, by to sprawdzić. Przeczytać „Dziewczyny z Dubaju 2”.

RECENZJA „DZIEWCZYNY Z DUBAJU 2” PIOTR KRYSIAK

8. Kult. Mentalista. Tom 2, Camilla Läckberg

Jedziemy do Sztokholmu. Ale na miejscu wcale nie czeka nas zimne przyjęcie. Witają nas starzy znajomi: stróże prawa i mentalista Vincent i szybko robi się gorąco…. Tym razem muszą trzeba rozwiązać zagadkę morderstw dzieci. Zegar tyka. Czy uda im się złapać zbrodniarza lub zbrodniarzy?

RECENZJA „KULT. MENTALISTA. TOM 2” CAMILLA LACKBERG

9. Miłość pokonuje śmierć. Wiara, nadzieja, Katarzyna Bonda

Wracamy do Polski, ale u nas wcale nie jest spokojniej. Ginie milioner, a jego ciało znajduje się na drugim końcu Polski. Prowadzący śledztwo mają naprawdę pełne ręce roboty. Trzeba sprawdzić wszystkich zazdrośników, wrogów, biznesowych rywali i… prześwietlić żonę ofiary. Szef powiatowej policji, Nikodem Ferenc, stara się zachować chłodny umysł, ale kobieta coraz bardziej go pociąga…

10. Ten drugi, Książę Harry

Kończymy w kuluarach rodziny królewskiej, a potem na amerykańskiej ziemi. Książę Harry wychodzi z cienia swojego brata – następcy tronu – i opowiada swoją wersję historii. Książka, która nie miała prawa powstać, a jednak… Niesamowita okazja, by poznać mentalność współczesnej arystokracji.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora