BESTSELLERY – LUTY 2024

07.03.2024
bestsellery luty 2024

To był zdecydowanie emocjonalny miesiąc! Mamy na liście powieści pełne akcji, otwierające oczy „Chłopki” i bardzo intymną opowieść o miłości Katarzyny Nosowskiej i inne perełki!

1. Wybrzeże szpiegów. Seria Klub Martini., Tess Gerristen

Co ciekawego może dziać się na emeryturze? Maggie Bird myślała, że życie pełne adrenaliny jako agentki CIA zostawiła już za sobą. Jednak przeszłość lubi o sobie przypominać. Tym razem przypomniała sobie mocno, bo na progu swojego domu Maggie znajduje ciało. Zaczyna się walka o przetrwanie z dawnymi wrogami.

RECENZJA „WYBRZEŻE SZPIEGÓW” TESS GERRITSEN

2. Operacja Mir, Remigiusz Mróz

Drugi tom po „Projekcie Riese” serii science fiction od bestsellerowego autora kryminałów. Dzieje się sporo, czasem zawile. Nie jest to więc pozycja, którą się połyka prosto i w biegu. Trzeba uważać, żeby nie pogubić się w czasie, bo i światy równoległe tu mamy. Ciekawy eksperyment.

3. Luksus arabskich pałaców, Marcin Margielewski

Dzięki relacji projektantki wnętrz pracującej w Omanie, Arabii Saudyjskiej i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, możemy zajrzeć do środka luksusowych pałaców. Oślepia nas blask złota, przepych, niesamowicie drogi wystrój. Ale czy to nie jest po prostu „złota klatka”, dla kobiet, które tam żyją?

4. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak

Jak żyły nasze babki i prababki na polskiej wsi? Tych rzeczy nie uczą w szkole! Joanna Kuciel-Frydryszak maluje obraz silnych kobiet, które muszą walczyć nie tylko o prawo głosu w małżeństwie, ale też z wielką biedą. Musiały sobie radzić warunkach, które dziś określilibyśmy jako ekstremalne.

RECENZJA „CHŁOPKI” JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK

5. Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska

Jest mnóstwo piosenek o miłości, jeszcze więcej książek. Często to utwory gloryfikujące to uczucie. Katarzyna Nosowska zaś śpiewająco sprowadza nas na ziemię. Bywa brutalnie, ale bywa też poetycko. Pisze o przyziemnym obliczu miłości, ale też o jej pięknie w codzienności. A styl autorki nadaje tej opowieści dodatkowego kolorytu.

RECENZJA „NIE MYLIĆ Z MIŁOŚCIĄ” KATARZYNA NOSOWSKA

6. Za wszelką cenę, Harlan Coben

Bestseller utrzymujący się na liście jeszcze z listopada 2023 roku! David jest więźniem odsiadującym wyrok za zabicie swojego syna. Nie jest pewny czy to zrobił, wydaje mu się, że nie, ale z każdym dniem coraz bardziej w siebie wątpi. Do czasu, kiedy ktoś pokazuje mu zdjęcie przedstawiające dziecko łudząco podobne do jego syna. Teraz musi już odkryć prawdę. Ucieka z więzienia i zaczyna niebezpieczną grę z wymiarem sprawiedliwości i wpływowymi ludźmi, którzy są zamieszani w zniknięcie chłopca.

RECENZJA „ZA WSZELKĄ CENĘ” HARLAN COBEN

7. Zapomniane na śmierć, Nora Roberts

Eve Dallas ma problem, a w zasadzie dwa. Pierwszy, to wyjaśnienie zabójstwa kobiety i odpowiedź skąd wzięły się szczątki sprzed lat odkryte na placu budowy. Drugi, to fakt, że ten plac budowy należy do jej partnera. Czy prywatne powiązanie przeszkodzi jej w rozwiązaniu sprawy?

8. Do trzech razy śmierć. Seria Niemożliwe. Tom 1, Jenny Blackhurst

Zagadka zamkniętego pokoju, powiązanie zabójcy z detektywką, współpraca funkcjonariuszki z oszustką i wreszcie nowa bohaterka serii, czyli Tess Fox. W tej powieści nie brakuje wrażeń!

9. Tożsamość, Nora Roberts

Jedna impreza, przypadkowo poznany chłopak i życie dwóch przyjaciółek się kończy. Nina traci je dosłownie, zaś Morgan zostaje sama, okradziona i z wyrzutami sumienia. To ona wpuściła zbrodniarza do ich domu.

10. Memoria, David Lagercrantz

Kolejny mocny tytuł na liście. Profesor psychologii i policjantka próbują pomóc mężczyźnie, którego żona zaginęła przed laty i rzekomo niedługo potem zginęła w pożarze cysterny. Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Kobieta może żyć, ale też nie jest pewne czy długo jeszcze taki stan się utrzyma. Grozi jej niebezpieczeństwo.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!