BESTSELLERY – MAJ 2023

07.06.2023
bestsellery maj 2023

Ależ mamy przetasowanie w topce! Połowa książek to nowości. Kto się utrzymał na liście bestsellerów? Kto wskoczył przebojem? Zgadujcie, sprawdzajcie i nadrabiajcie! Jest co czytać, to na pewno!

1. Ten drugi, Książę Harry

„Spowiedź” księcia Harry’ego utrzymuje się na podium. Ba, awansuje z trzeciego na pierwsze miejsce. Opowieść księcia fascynuje, bo dotyka kwestii, które znamy z pierwszych stron gazet, ale zagląda głębiej, dodaje kontekstu i spojrzenia osoby, której bezpośrednio sprawy te dotyczą. To brutalne zderzenie wyobrażeń o bajecznym życiu monarchów z rzeczywistością trudną i często okrutną. Czy jest szansa, by wyrwać się z zaklętego kręgu i spróbować żyć szczęśliwie? Harry próbuje, choć ryzyko jest ogromne.

ARTYKUŁ „TEN DRUGI” KSIĄŻĘ HARRY

2. Kult. Mentalista. Tom 2, Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

Pierwsza nowość i od razu drugie miejsce. Nie ma co się dziwić, bo seria z mentalistą, mimo że to dopiero drugi jej tom, już podbiła serca czytelników. Policja ściga się z czasem i walczy z bezwzględnym mordercą, a stawką jest życie uprowadzonego pięciolatka. Mina współpracuje z negocjatorem Adamem Blomem i ściąga do pomocy Vincenta. Wszystkie ręce na pokład! Uratowanie dziecka będzie trudne. Adam zna podobną sprawę, ale niestety z tragicznym finałem.

ARTYKUŁ „KULT” CAMILLA LACKBERG, HENRIK FEXEUS

3. Jack Reacher: Bez planu B, Lee Child, Andrew Child

Tego pana już znamy. W poprzednim zestawieniu dzierżył palmę pierwszeństwa, a w majowym utrzymuje się na podium. To klasyka tego typu literatury i pozycja obowiązkowa dla książkoholików i kinomanów. Jack Reacher próbuje uratować skórę (i walczyć o sprawiedliwość) po tym, jak przypadkiem został świadkiem morderstwa, a sprawcy biorą go na celownik.

4. Langer, Remigiusz Mróz

Nie ma mocnych na Langera. Znowu w czołówce! To postać, która fascynuje od pierwszego pojawienia się w serii z Chyłką. Błyskotliwej prawniczce od dawna spędza sen z powiek, a teraz „zabrał się” za nas. W tej książce wchodzimy głęboko w jego umysł, poznajemy traumy i sposób myślenia. Jak łatwo się domyślić, nie jest to wyzwanie dla wszystkich. Otacza nas mrok.

5. Zakazana prawda. Ucieczka od wolności, Wojciech Sumliński

Kolejna nowość. Literatura faktu, która mogłaby być kanwą thrillera sci-fi. Szczerze, może lepiej jeśli byłaby fabułą, bo Wojciech Sumiński odkrywa przed nami „teczki top-secret”, których zawartość przeraża. Dlaczego aneks do raportu WSI nagle stał się niejawny, kto śledził Andrzej Leppera, jak ABW ocenia sytuację za naszą wschodnią granicą?

6. Dziewczyny z Dubaju 2, Piotr Krysiak

Spadek o jedną pozycję względem kwietniowej listy. Kontynuacja historii dziewczyn z Dubaju wciąż przyciąga uwagę. Tym razem poznajemy historie partnerek osobistości „ze świecznika”. Świat arabskich haremów miesza się z „polską śmietanką”. Czy na pewno są to tak odległe światy?

ARTYKUŁ „DZIEWCZYNY Z DUBAJU 2” PIOTR KRYSIAK

7. Atlas. Historia Pa Salta, Lucinda Riley, Harry Whittaker

Nowość w topce, ale też nie-nowość w kontekście świata przedstawionego, bo to długo wyczekiwany finał serii „Siedem Sióstr”. Zwiedzamy linie czasowe i różne miejsca na świecie. W Paryżu w 1928 roku pewna rodzina znajduje zagubionego chłopca. Z biegiem lat, wyrasta on na utalentowanego młodzieńca. Ma jednak sekretną obietnicę do spełnienia, a wraz z mrokiem zmierzającym nad Europę – zbliża się czas rozliczenia z przeszłością. Tymczasem współcześnie na Morzu Egejskim siedem sióstr odkrywa ostatnie tajemnice rodzinne…

8. Kochanki Konstancina, Ewelina Ślotała

Nowość na liście. Po zapoznaniu się z tragiczną historią „Żon Konstancina”, przychodzi czas, by poznać jak radzą sobie kochanki. Czy jest im łatwiej, bo nie są związane domowymi obowiązkami i „papierkiem”? Czy może trudniej, bo mogą zostać porzucone w przypływie kaprysu i nie mają żadnych „praw”? Czy ich spryt wystarczy, by osiągnąć upragniony luksus bez poniesienia konsekwencji?

ARTYKUŁ „KOCHANKI KONSTANCINA” EWA ŚLOTAŁA

9. Miłość w cieniu słońca, Katarzyna Grochola

Ostatnia nowość w majowych bestsellerach! Mistrzyni Grochola powraca w pełnej krasie i blasku… cieniu słońca! Opowiada nam o miłości między wrażliwą artystką, a mocno stąpającym po ziemi pracownikiem korporacji z bagażem lęków i niepokojów. Czy ich niespodziewane uczucie przetrwa?

10. Uwięziona, B.A. Paris

„Uwięziona” rzutem na taśmę złapała się do rankingu po raz kolejny. B. A. Paris przedstawia nam historię porwania Amelie. Bohaterka, żeby przetrwać, musi sama rozwiązać zagadkę kto zlecił jej uwięzienie i dlaczego. Wszystkimi siłami walczy o odzyskanie wolności.

RECENZJA „UWIĘZIONA” B.A. PARIS

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!