RANKING – BESTSELLERY ROKU 2021

18.02.2022
ranking 2021

Miało być lepiej, a my wciąż na lockdownie. Przynajmniej książki są i można poczytać! Oto przed Wami bestsellery roku 2021! W tym roku czytelniczo poznawaliśmy siebie i otaczającą nas rzeczywistość, podróżowaliśmy do krajów arabskich i… przeżywaliśmy chwile grozy w thrillerach. Jest tylko jedna nieco lżejsza książka – o miłości. Jesteśmy ciekawi czy zgadniecie jaka. Poszukajcie jej na liście – przed Wami BESTSELLERY ROKU 2021!

1. Wybaczam ci, Remigiusz Mróz

Obecność Remigiusza Mroza nie dziwi. Natomiast może zaskakiwać, że na pierwszym miejscu listy jest książka spoza popularnych cykli Mroza o Chyłce czy Forście. Widać lubimy nie tylko te postacie, które dobrze znamy. Ina Kobryn, jako główna bohaterka tej powieści, też skradła nasze serca. A jej starania o poznanie prawdy o zagadkowej śmierci „znajomej” męża i kolejne odkrycia jego mrocznych tajemnic wciągają! To nie zwykły kryminał, to rasowy thriller!

RECENZJA „WYBACZAM CI” REMIGIUSZ MRÓZ

2. Terapeutka, B.A. Paris

Ta książka to pewniak. Odkąd w kwietniu pojawiła się na liście bestsellerów, utrzymała się rankingach aż do września. Pół roku! B.A. Paris przedstawia nam Alice, która wraz z partnerem przeprowadza się do spokojnego, londyńskiego osiedla. Sielanka nie trwa długo. Alice szybko dowiaduje się o morderstwie, które miało miejsce w jej nowym domu. Teoretycznie, sprawa została wyjaśniona. Ale czy na pewno?

RECENZJA „TERAPEUTKA” B.A. PARIS

3. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro

Była 6 razy w zestawieniu bestsellerów! A teraz jest w topce całego roku. „Czuła przewodniczka” przerywa mroczne historie z poprzednich pozycji i skupia się na tym, jak poprawić swój wewnętrzny świat, by ten zewnętrzny był nieco przyjaźniejszy. To poradnik o tym, jak być kobietą szczęśliwą. Przewodniczką jest psycholożka – Natalia de Barbaro.

4. Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski

Modelki, to dość przewrotny eufemizm dla kobiet pracujących jako… prostytutki. W krajach arabskich ta profesja jest zakazana, ale powszechna. Jak wygląda życie dubajskich modelek? Daleko od luksusu. Marcin Margielewski rozpoczął tą książką serię „Niewolnicy” – nazwa nie jest przypadkowa.

RECENZJA „MODELKI Z DUBAJU” MARCIN MARGIELEWSKI

5. Koszmar arabskich służących, Marcin Margielewski

Kolejna książka z serii „Niewolnicy”, w której Marcin Margielewski opowiada o ludziach pracujących w krajach arabskich, którzy traktowani są jak towar. Tym razem możemy odkryć kulisy pracy służących. Choć „praca” to termin na wyrost. Kobiety są pozbawione paszportów, związane kontraktem bez możliwości jego zerwania, bite, wykorzystywane… Po powrocie do kraju rodzinnego nie mogą liczyć na zrozumienie, więc milczą. Marcin Margielewski zwraca im głos.

WYWIAD Z MARCINEM MARGIELEWSKIM

6. Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Jak osiągnąć marzenia? Najpierw poznaj tajemnice umysłu. Droga prowadzi od wyobrażeń w podświadomości do rzeczywistego sukcesu. Joseph Murphy podaje konkretne wskazówki, dzięki którym możemy spełnić nasze cele.

7. Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika., Krzysztof Daukszewicz

„Meneliki” wdarły się na pierwsze miejsce listy bestsellerów tuż po debiucie i pozostały na tej liście przez kilka dobrych miesięcy. Przypadek? Nie sądzę! Naszą polską rzeczywistość komentuje bowiem znany satyryk – Krzysztof Daukszewicz, a robi to z pomocą… fanów ambrozji z procentami. Dużo w niej mądrości, sporo złośliwości i dowcipu. Tego ostatniego chyba najbardziej nam dziś potrzeba.

RECENZJA „MENELIKI NOWE, CZYLI WINA TUSKA I LOGIKA BIAŁORUSKA” KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

8. Zjadacz czerni 8, Katarzyna Grochola

Ósme miejsce zupełnym przypadkiem należy do książki z ósemką w tytule. To zbiór 11 opowiadań o miłości, ale… w zupełnie zaskakującej odsłonie. Mamy tu istną mozaikę postaci, miejsc i zdarzeń. Na pewno jest to pozycja inna niż wszystkie w bibliografii Katarzyny Grocholi i na pewno warta sprawdzenia.

RECENZJA „ZJADACZ CZERNI” KATARZYNA GROCHOLA

9. Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

Pierwszy raz ta pozycja pojawiła się w rankingu bestsellerów we wrześniu 2020 roku i pozostała z nami do dziś. Można ją czytać śpiewająco, z refrenem w postaci śmiechu. Dzięki tej książce spojrzymy inaczej na wielkie i małe bolączki; zobaczymy codzienne absurdy, do których tak się przyzwyczailiśmy, że trudno nam je już dostrzec; uśmiechniemy się przez łzy albo tak po prostu. Ta książka otwiera oczy i rozszerza kąciki ust do wielkiego, szczerego uśmiechu.

RECENZJA „POWRÓT Z BAMBUKO” KATARZYNA NOSOWSKA

10. Zazdrość, Jo Nesbo

Kończymy mocnym akcentem. Zazdrość jest niszczącą, pożerająca od środka i, niestety, jest w każdym z nas. Co z nią robimy? Czy damy przejąć jej nad sobą władzę i do czego to doprowadzi? O jej strasznej potędze przekonują się bohaterowie opowiadań Jo Nesbo.

RECENZJA „ZAZDROŚĆ” JO NESBO

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora