BESTSELLERY – KWIECIEŃ 2023

09.05.2023
bestsellery kwiecień 2023

Mamy bardzo ciekawy układ w bestsellerach kwietniowych. Pierwsze trzy miejsca należą do postaci męskich, ale w kolejnych trzech głównymi bohaterkami są kobiety. Do kogo należą pozostałe miejsca topki? Sprawdź!

1. Jack Reacher: Bez planu B, Lee Child, Andrew Child

Jack Reacher swoim zwyczajem pakuje się w kłopoty. Wpada na krótką wizytę do Gerrardsville w Kolorado, by obejrzeć wystawę broni i… musi zostać na dłużej. Tym razem jest świadkiem zabójstwa, którego sprawcy nie cofną się przed niczym, by zatrzeć ślady swojej zbrodni.

2. Langer, Remigiusz Mróz

„Piotra Langera nie trzeba nikomu przedstawiać” – tak mówi opis wydawcy, Trochę racji w tym jest, bo znamy go z serii o Chyłce, ale ta książka pozwala poznać go jeszcze bliżej. To nie jest przestawienie postaci, a cała jej analiza. Brutalna, wstrząsająca, a czasem… zaskakująca.

3. Ten drugi, Książę Harry

Po lekturze tej książki można było być zaskoczonym, że Harry pojawił się na koronacji swojego ojca. To szczera opowieść księcia, która jednocześnie może wyjaśnić niektóre skandale, ale też… powodować nowe. Książę Harry nie oszczędza czytelnika. Jego narracja jest bardzo „surowa”, a opisy wspomnień niepozbawione ostrych uwag w stosunku do innych członków rodziny królewskiej.

ARTYKUŁ „TEN DRUGI” KSIĄŻĘ HARRY

4. Uwięziona, B.A. Paris

Rozpoczynamy część „kobiecą” topki kwietnia. Naszą bohaterką jest Amelie – silna kobieta, która pada ofiarą przestępstwa – zostaje porwana. Czy uda jej się uwolnić? Kto zlecił porwanie?

ARTYKUŁ „UWIĘZIONA” B.A. PARIS

5. Dziewczyny z Dubaju 2, Piotr Krysiak

Piotr Krysiak powraca z kontynuacją swojej opowieści o polskich dziewczynach pracujących w „czerwonej branży” w Dubaju. Często to osoby, które możemy znać – partnerki piłkarza, polityka czy legendy rocka. Miały dostęp do ważnych osobistości i odegrały dużą rolę w aferze podsłuchowej na polskiej scenie politycznej.

6. Piekło kobiet Iranu, Marcin Margielewski

To lektura obowiązkowa. Obecnie w Iranie trwa rewolucja, której twarzą jest Jina Amini – młoda ofiara policji religijnej. Czy kobietom (i mężczyznom) uda się pokonać tyranię? Już raz Irańczycy obalili szacha. To silny naród.

7. Urodzony morderca. Hubert Meyer psycholog śledczy, Katarzyna Bonda

W luksusowym samochodzie odnaleziono ciało portugalskiego biznesmana, Rui Coelho Tavares de Souza. Na początku śledztwo koncentruje się na jego współpracownikach, by szybko rozszerzyć się o listę jego kochanek i ich partnerów. Hubert Meyer ma już sporą listę podejrzanych, ale śledztwo komplikuje pojawienie się kolejnej ofiary. Profiler podejrzewa, że jest świadkiem narodzin bezwzględnego mordercy.

8. Diagnozowanie chorób z twarzy, Wu Jianshe

Tradycyjna medycyna chińska w służbie zdrowia. Lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej analizuje wygląd najdrobniejszych elementów twarzy w poszukiwaniu oznak choroby.

9. Złota śmierć, Nora Roberts

To już 50 książek! Tak jest! Ale „Złotą śmierć” można czytać nawet jako pierwsze spotkanie z Norą Roberts, ponieważ wszyscy bohaterowie są szczegółowo przez nią przedstawiani. Eve Dallas, detektyw z Nowego Jorku, próbuje złapać seryjnego mordercę, który rozsyła swoim ofiarom złote gęsie jaja. Po ich otwarciu, środek w nich zawarty zamienia się w trującą substancję, która zabija w kilka minut.

10. Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności, Natalia de Barbaro

Natalia de Barbaro najpierw zachwyciła „Czułą Przewodniczką”, a teraz wraca z kolejną inspiracją. „Przędza” jest poradnikiem pisany poetyckim, pełnym metafor językiem, co sprawia, że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.

ARTYKUŁ „PRZĘDZA. W POSZUKIWANIU WEWNĘTRZNEJ WOLNOŚCI”, NATALIA DE BARBARO

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!