BESTSELLERY – SIERPIEŃ 2022

09.09.2022
bestsellery sierpień 2022

Sierpniowe bestsellery to emocjonalny roller coaster. Od wakacyjnych refleksji o szczęściu przy zachodzącym słońcu, przez wyprawy do mrocznych bagien, miłosne rozterki w krajach arabskich po podróż z dreszczykiem po polskich drogach.

1. Nie ufaj mu. Ina Kobryn. Tom 2, Remigiusz Mróz

Zaczynamy mocno. Mróz nie oszczędza swojej nowej bohaterki, która już w pierwszej scenie drugiego tomu serii, pada ofiarą przestępstwa. Czy sobie poradzi, komu będzie mogła zaufać?

RECENZJA „NIE UFAJ MU” REMIGIUSZ MRÓZ

2. Brakujący element, Harlan Coben

Dla wielbicieli lektur z dreszczykiem… niezastąpiony Harlan Coben prezentuje…. „Brakujący element”. Wilde, w młodości porzucony w lesie, poszukuje swoich korzeni. Odnajduje kuzyna – gwiazdę popularnego show. Wszystko wydaje się piękne, do czasu aż showbiznes pokazuje swoją ciemną stroną. Kuzyn Wilde’a znika bez śladu…

3. Empuzjon, Olga Tokarczuk

Wznosimy się na wyżyny kultury. Kolejną pozycją jest najnowsza książka polskiej noblistki. Jest trochę mrocznie, trochę magicznie, a przede wszystkim refleksyjnie. To powieść o mizoginii, więc może bardzo poruszyć w środku.

RECENZJA „EMPUZJON” OLGA TOKARCZUK

4. Nieznajoma z Sekwany, Guillaume Musso

Paryż, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Świąteczną atmosferę przerywa jednak odnalezienie młodej kobiety. Nie pamięta kim jest ani co się stało. Ten thriller przyprawia o dreszcze!

5. Gdzie śpiewają raki, Delia Owens

Błądzimy po bagnach. Jest mrocznie, ale też… chwilami romantycznie! To wciągająca (sic!) historia Kyi – nastolatki, która wychowała się na bagnach. Tajemnicza samotniczka jest łatwym celem dla lokalnej społeczności. Zostaje oskarżona o morderstwo. Czy słusznie?

6. Ze złości, Katarzyna Bonda

Do emocjonalnej palety w tym zestawieniu brakuje nam tylko… złości. Przyszedł więc czas i na nią. Złość czai się na kartach najnowszego kryminału Katarzyny Bondy. Jakub Sobieski, emerytowany policjant, próbuje rozwikłać swoją pierwszą sprawę jako prywatny detektyw. Czy mu się uda?

7. Obrazy z przeszłości, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz po raz kolejny na liście bestsellerów? Czy to zaskoczenie? Nie! Do kolekcji lektur tego autora polecamy najnowszy czwarty tom z serii o Sewerynie Zaorskim.

8. Perska wytrwałość, Laila Shukri

Porywający romans i dreszcz niebezpieczeństwa. Dwa w jednym! Joanna, zmęczona małżeństwem z Alim, zwraca się ku swej dawnej miłości… Dużo ryzykuje. Czy Dżasim będzie tego wart?

9. (NIE)NASZA WOJNA, Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński

Chwila refleksji nad współczesnym światem. Co oznacza dla nas konflikt, dziejący się tuż za naszą wschodnią granicą? Jak dokładnie wygląda? Jakie będą jego reperkusje?

RECENZJA „(NIE)NASZA WOJNA”, WOJCIECH SUMLIŃSKI, TOMASZ BUDZYŃSKI

10. Moc przyciągania szczęścia, Joseph Murphy

Kończymy delikatnie, spokojnie. Joseph Murphy, autor bestsellerowych poradników „Potęga podświadomości” i „Prawa umysłu” pomaga nam odnaleźć odrobinę szczęścia i… zachować je na dłużej.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora