BESTSELLERY – STYCZEŃ 2024

08.02.2024
bestsellery styczeń 2024

Rok 2024 rozpoczęliśmy czytając hity z poprzedniego roku. Aż 7 na 10 pozycji to bestsellery z grudnia! Czy zgadniesz, które 3 książki pojawiły się jako nowości? Sprawdź listę!

1. Wybrzeże szpiegów. Seria Klub Martini., Tess Gerristen

NOWOŚĆ! Tess Gerristen dała nam Rizzoli i Isles, teraz przedstawia nam Maggie Bird. To emerytowana agentka CIA. Teraz mieszka nad oceanem i liczy na to, że uda jej się zapomnieć o tragicznej ostatniej misji. Kiedy jednak u progu jej domku znajduje ciało, wie że przeszłość powróciła. Teraz musi zebrać drużynę szpiegów i stawić jej czoła.

2. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak

„Chłopki” opowiadają o życiu naszych babek, prababek, matek. To opowieść ciężka, bo o biedzie, patriarchacie i trudach życia, ale też podnosząca na duchu, bo pokazuje siłę kobiet. Lektura budzi wspomnienia i pozwala wiele zrozumieć.

RECENZJA „CHŁOPKI” JOANNA KUCIEL-FRYDRYSZAK >>>

3. Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska

Miłość może być wzniosła i romantyczna. Może objawiać się w płatkach róż i wystawnych kolacjach. Może być też „prostacka” i wyrażać się w podaniu herbaty, przytuleniu, dobrym słowie na co dzień. Podobnie jest z książką Nosowskiej. Autorka pisze poetycko, a jednocześnie brutalnie szczerze.

RECENZJA „NIE MYLIĆ Z MIŁOŚCIĄ” KATARZYNA NOSOWSKA >>>

4. Już mnie nie oszukasz, Harlan Coben

NOWOŚĆ! Maya wraca z misji w Iraku i próbuje wrócić do normalności. Nie dane jest jej jednak zaznać spokoju. Elektroniczna niania rejestruje zabawę jej dwuletniej córki z ojcem, … który stracił życie dwa miesiące wcześniej.
Czy to błąd techniczny, czy mężczyzna wciąż żyje?

5. Tożsamość, Nora Roberts

NOWOŚĆ! Dwie przyjaciółki Morgan i Nina zapraszają na przyjęcie spotkanego w barze uroczego Luke’a. To duży błąd, który będzie kosztował jedną z nich życie. Mężczyzna okrada je, przejmuje tożsamość Niny i morduje ją. Morgan zostaje sama z wyrzutami sumienia.

6. Za wszelką cenę, Harlan Coben

David Burroughs, skazany na dożywocie za zabójstwo własnego syna, dowiaduje się po pięciu latach, że chłopiec nadal żyje. Teraz jego jedynym celem jest odnalezienie syna, oczyszczenie swojego imienia i odkrycie prawdy o tragicznej nocy.

RECENZJA „ZA WSZELKĄ CENĘ” HARLAN COBEN >>>

7. Inne tonacje ciszy, Remigiusz Mróz

Kiedy Aspen budzi się w szpitalnym łóżku, odkrywa że właśnie przeżyła wypadek, w którym zginęła jej matka. Aspen zaś straciła pamięć. Wydaje się, że teraz czeka ją długa rekonwalescencja i przeżywanie żałoby. Niestety nie, musi poradzić sobie z jeszcze jednym problem w postaci tajemniczego nieznajomego, który zaczyna się wokół niej kręcić.

8. Dawno temu w Warszawie, Jakub Żulczyk

Wiele osób poznało Jakuba Żulczyka po lekturze (lub obejrzeniu serialu) „Ślepnąc od świateł”. „Dawno temu w Warszawie” to jej kontynuacja. Jest mrocznie, brutalnie, jest tak samo fascynująco.

KSIĄŻKI I ICH EKRANIZACJE

9. Elon Musk, Walter Isaacson

Czy to możliwe, że biograf może poznać człowieka lepiej niż on sam? Walter Isaacson jest tego bardzo blisko. Przez dwa lata śledził życie Muska krok po kroku, a do tego wysłuchał bliskich mu osób. Wie więc, jak sam się widzi i jak go widzą inni.

RECENZJA „ELON MUSK” WALTER ISAACSON >>>

10. Zhańbiona żona szejka, Laila Shukri

Aisha żyje w bogactwie i wydaje się, że niczego jej nie brakuje. Kiedy jednak w jej życiu pojawia się sześcioletnia sierota, coś w niej pęka. Pragnie przyjąć dziewczynkę pod swoje skrzydła, lecz najpierw musi sama odzyskać swoją wolność. Czy uda jej się uwolnić i rozpocząć nowe życie?

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora