BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2021

11.10.2021
bestsellery wrzesień 2021

Widać, że przyszła jesień. Wrześniowa topka to kroczenie w mroku. Na liście znane thrillery i nowe kryminalne emocje. Co najbardziej przerażające, mamy też wpisujący się w ten trend reportaż! A gdzieś między nimi… przewodnik.

1. Zazdrość, Jo Nesbo

Nowość na pierwszym miejscu! To nie zaskakuje, bo autorem jest Jo Nesbo. Tym razem dostajemy kilka historii. W zbiorze opowiadań bohaterowie mierzą się z zaskakującymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady.

2. Wybaczam Ci, Remigiusz Mróz

Książka Remigiusza Mroza ustąpiła miejsca „Zazdrości”, ale tylko o „jedno oczko”. Ten wielowątkowy kryminał trzyma się mocno na liście bestsellerów. To samodzielna powieść, jeszcze nie część jednej z serii Mroza. Warto sięgnąć!

Recenzja „Wybaczam Ci” Remigiusz Mróz

3. Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Trzecie miejsce przypada lekturze, która nie jest fikcją, choć byśmy tego chcieli. Artur Nowak oraz Stanisław Obirek przyglądają się instytucji Kościoła w Polsce. I zaglądają głębiej niż skandalizujące artykuły w prasie…

4. Studentka, Gary Braver, Tess Gerritsen

Oglądaliście „Partnerki” (ang. „Rizzoli and Isles”), czyli serial oparty o prozę Tess Gerristen? Był lekki, raczej w stylu komedii obyczajowo-kryminalnej. Jeśli tego spodziewacie się po „Studentce”, uważajcie! To historia o obsesji, zagadkowej śmierci i niespełnionych marzeniach.

5. Billy Summers, Stephen King

Bohater tej książki to płatny zabójca, który ma jedną zasadę – zabija tylko „złych ludzi”. Ale killer może mieć sumienie? I dlaczego akurat przy ostatnim zleceniu zaczyna mieć wątpliwości?

Recenzja „Billy Summers”, Stephen King

6. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro

Bez dwóch zdań, to hit ostatnich miesięcy! Jednocześnie to jedyna lektura w tym zestawieniu, która nie wciąga nas w mroczne światy, a pozwala na… wyjście do światła, lepsze poznanie siebie i kobiecej natury. Cel: rozwój i szczęście.

7. Powolne spalanie, Paula Hawkins

Ogień, czyli światło? W tym wypadku raczej przerażająca, niszcząca siła. Zżera, spala od środka. Na zewnątrz nie widać nawet dymu, we wnętrzu, w sercach, kotłuje się bardzo wiele. Bohaterowie powieści zmagają się z demonem w postaci żądzy zemsty.

Recenzja „Powolne spalanie”, Paula Hawkins

8. Egzekucja. Seria z Joanną Chyłką. Tom 14, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz zaliczył podwójne trafienie w topce! Tym razem z kolejną historią z serii o Chyłce. Prawniczka walczy z sądem dyscyplinarnym i stara się odnaleźć Kordiana.

9. Zabawa w chowanego, Guillaume Musso

Pisarz, pisarka i… zaginięcie dziewczynki. Co łączy historie dwóch kreatywnych dusz i zagadki zaginięcia? Chcąc odkryć prawdę, oboje muszą wziąć udział w ryzykownej grze.

10. Terapeutka, B.A Paris

Na liście bestsellerów nieprzerwanie od… kwietnia 2021! Nie będziemy się więc powtarzać w opisie tej książki, najwyższy czas ją przeczytać!

Recenzja „Terapeutka”, B.A. Paris

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora